Sinan Aslan,Esnafın Sesi Oldu

Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “Hemşehrilerimizin istek ve önerilerini birebir dinlemek için her fırsatta esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz"diyerek ziyaretlerini sürdürdüğünü belirtti.

Sinan Aslan,Esnafın Sesi Oldu
Editör: SEVDA YETKİN
04 Kasım 2020 - 10:40 - Güncelleme: 04 Kasım 2020 - 10:56
Reklam

 Başkan V. Sinan Aslan, ilk olarak Hatuniye Mahallesi, Ahmet Kuralkan Sokağında yol yapım ve yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyerek birim müdürlerinden bilgi aldı. Başkan V. Aslan daha sonra Asmin Sokak ve Bahçıvan Mahallesi Ercişli Emrah Sokak esnafıyla çay evinde bir araya gelerek talep, sorun ve istekleri dinledi. Esnaflar sokaklarının aydınlatılmasını, çöplerin sık aralıklarla toplanmasını, çevre düzenlenmesi ve peyzaj çalışması yapılmasını istedi.
 İpekyolu ilçesinin daha güzel olması için çalışmaları yoğun tempoda sürdürdüklerini söyleyen Başkan V. Aslan, “Hemşehrilerimizin istek ve önerilerini birebir dinlemek için her fırsatta esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Belediyemiz çalışmalarına bir takvim çerçevesinde devam ediyor. Çalışmalarımızla Van’da, İpekyolu’nda yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak istiyoruz. İlçemizde imarı olan bölgelerde yeni yollar açıyoruz ve bazı yolları genişletiyoruz. Ahmet Kuralkan Sokak da bu sokaklarımızdan biri. Burada yolları genişletiyoruz. Şehrimizin yeni yollara, sokaklara ihtiyacı var. Ercişli Emrah Sokak’taki aydınlatma problemini çözeceğiz. Yine bu sokağımızla ilgili gerekli peyzaj çalışmasını yapacağız. Esnaflarımızın taleplerini ilgili birim müdürü arkadaşlarımızla beraber hassasiyetle dinliyoruz, not alıyoruz. Her zaman söylüyorum bizle ilgili olan konularda imkanlarımız ölçüsünde ve yasal prosedüre uyararak gereken çalışmaları yapmaya hazırız. Ama bazen belediyemizle ilgili olmayan sorunlar oluyor. Örneğin, VASKİ’nin, VEDAŞ’ın çözmesi gereken problemler oluyor. Bu problemleri de o kurumlara iletiyoruz.” dedi. 
Esnaflar da ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkür ettiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum