Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Son dakika! CHP'li Aylin Nazlıaka'ya suç duyurusu

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, CHP’li Aylin Nazlıaka hakkında İstanbul Sözleşmesi hakkında söylediği ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Son dakika! CHP'li Aylin Nazlıaka'ya suç duyurusu
14 Ağustos 2020 - 00:26 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 00:38
Reklam
Reklam

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Çankırı İl Başkanı Muhammed Fatih Müjdeci, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın “İstanbul Sözleşmesine karşı çıkanlar tacizci ve tecavüzcülerdir.” sözleri üzerine Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

"ŞİDDET YÜZDE 400 ARTTI, AZALMADI"

Müjdeci, suç duyurusunda bulunduktan sonra yaptığı basın açıklamasında İstanbul Sözleşmesi’nden bir önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade ederek “Sözleşmenin imzalandığı 2011 yılından bu yana kadın cinayetleri misliyle arttı, şiddet yüzde 400 arttı, azalmadı” dedi.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NDEN BİR AN ÖNCE DÖNÜLMELİDİR"

Müjdeci, Nazlıaka ve İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik olarak “İmzalayanların neye sebep olduklarını, kimlerle aynı çizgide durduklarını, kimlerle kol kola olduklarını, kimlerle aynı zihniyete sahip olduklarını görmelerini umuyoruz. Bilinçli olarak yapıldığını düşündüğümüz bu hatadan, İstanbul Sözleşmesi’nden bir an önce dönülmelidir!" ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum