Reklam
Reklam

Son Dakika! Görüntüleri Yok Ettiler...

​​​​​​​Savcılık düğüne katılanların çektikleri videolardan muhtarın belindeki ‘üçüncü’ silahı tespit etti. KIRŞEHİR’in Çadırlıhacıyusuf köyünün muhtarı Bayram Zengin, 15 Ağustos 2018’de oğlu için sünnet düğünü düzenledi. Sünnete Belçika’da yaşayan Rami ve Ülfet Boynuince ile kızları Gamze (20) de katıldı. Peş peşe sıkılan kurşunlardan biri halay çeken Gamze Boynuince’ye isabet etti.

Son Dakika! Görüntüleri Yok Ettiler...
02 Ocak 2020 - 09:26
Reklam

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre düğünde havaya ateş açarken akrabasını öldüren muhtar, önce delil niteliğindeki kasedi yok etti, ardından kullanmadığı iki tabancasını savcılığa teslim etti ve “Ben öldürmedim” dedi.

Savcılık düğüne katılanların çektikleri videolardan muhtarın belindeki ‘üçüncü’ silahı tespit etti.KIRŞEHİR’in Çadırlıhacıyusuf köyünün muhtarı Bayram Zengin, 15 Ağustos 2018’de oğlu için sünnet düğünü düzenledi. Sünnete Belçika’da yaşayan Rami ve Ülfet Boynuince ile kızları Gamze (20) de katıldı. Peş peşe sıkılan kurşunlardan biri halay çeken Gamze Boynuince’ye isabet etti.


Gamze hastaneye kaldırıldıktan sonra, jandarma ekipleri gelmeden evdeki tüm deliller temizlendi. Bayram Zengin’in kuzeni Taner Zengin düğünde çekim yapan kameramandan düğün kasetini alıp yok etti. Ancak tanıklar Bayram Zengin’in düğüne gelenleri havaya ateş açarak karşıladığını, halay çekenlerin yanında ateş etmeyi sürdürdüğünü anlattı. Görgü tanığı olarak ifade veren Neslihan Türkyılmaz şunları söyledi:“Gamze halay çektiği sırada vuruldu. Ağzından kan geldi. Bayram olduğu yere çöktü, başını ellerinin arasına alıp ağladı. Akrabaları Bayram Zengin’in yüzünü yıkadı. Kendine gelmesi için Bayram’a tokat attı.” 


Bayram Zengin savcılıktaki ifadesinde, “Gamze vurulduğunda avlunun dışında konuklarla ilgileniyordum. Havaya ateş etmedim” dedi. Delil olarak da ruhsatlı olan Browning ve Kırıkkale marka tabancalarını teslim etti. Savcı düğüne katılanların çektiği fotoğraf ve videoları incelemeye aldı. Fotoğraflarda, Bayram Zengin’in belinde kahverengi kabzalı bir tabanca görünüyordu. Ancak muhtarın teslim ettiği silahlar arasında kahverengi kabzalı bu tabanca yoktu.

ÇOCUKLARIN İÇİNDE Görüntülerden, “Ben hiç ateş etmedim” diyen muhtarın kuzeni Taner Zengin’in de uzun namlulu silahla ateş ettiği belirlendi.

Tutuklanan Bayram Zengin’e olası kastla öldürme ile korku, kaygı ve panik yaratacak şekilde ateş etme suçlarından dava açıldı. Kuzeni Taner Zengin’e delilleri yok etme ve ateş açma, kardeşi Murat Zengin’e ise ruhsatsız silah bulundurmak suçlaması yöneltildi.Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşması 24 Aralık’ta görüldü. Gamze’nin ailesinin avukatı Kadriye Ünler, “İki şarjör, 151 boş kovan, 6 av fişeği bulundu. Düğün değil sanki savaş yapmışlar” dedi.

CCN

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum