Reklam
Reklam

SON DAKİKA VAN HABER! Van ilinde silahlı saldırı detayları ortaya çıktı

Van’ın Gevaş ilçesinde çıkan silahlı saldırı hakkında Van Valiliği tarafından detaylar bildirildi. Silahlı çatışmada hayatını kaybeden muhtar defin edildi. Vuran şahıs yakalandı.

SON DAKİKA VAN HABER! Van ilinde silahlı saldırı detayları ortaya çıktı
Editör: Van Haber
21 Nisan 2021 - 01:14
SON DAKİKA VAN HABER! Van Valiliğinden gelen WhatsApp açıklamasında; 

“VAN ili Gevaş ilçesi Dereağzı Mahallesinde 17 Nisan 2021 tarihinde saat:17.30 sıralarında M.S.Ö (Mahalle Muhtarı), Y.Ö. ve R.Ö. isimli şahıslar ile aynı yerde ikamet eden M.H.Ö. isimli şahıs arasında geçmişe dayalı husumet nedeni ile tartışma çıkması üzerinde. M.H.Ö. isimli şahıs tartıştığı şahıslara tabanca ile ateş etmek suretiyle yaralamış, olayın devamında hastaneye kaldırılan M.S.Ö. (Mahalle muhtarı) isimli şahıs 18.04.2021 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Olayda yaralanan Y.Ö. ve R.Ö. isimli şahısların hayati tehlikelerinin devam ettiği, olayın şüphelisi M.H.Ö.'nün olay yerinde suç aleti ile birlikte firar etmesi üzerine söz konusu şahsın yakalanabilmesi amacıyla Gevaş İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile Dedektif Jandarma JASAT timleri ile müşterek operasyon başlatılmıştır.

Jandarmanın dedektif timleri JASAT personelinin sıkı takipleri ve araştırmaları sonucunda olayla ilgili şüpheli ile bağlantılı ve yardım yataklık ettikleri tespit edilen (14) şahsın muhtemel saklanma/barınma adresleri tespit edilerek (4) ayrı adreste adli arama faaliyeti icra edilmiştir.

Olayın faili M.H.Ö.'nün yakalanması için Jandarmanın dedektifleri JASAT timlerinin sıkı takip ve araştırmaları sonucunda failin Van İl Merkezinde olduğunun tespit edilmesi üzerine Van İl Merkez/İpekyolu/İskele Caddesi üzerinde JASAT timleri ve Gevaş İlçe Jandarma Komutanlığının personeli ile birlikte müşterek icra edilen operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Olay faili M.H.Ö.'nün gözaltı ve adli işlemleri devam etmekte olup, soruşturmanın bitirilmesine müteakip adli makamlara sevk edilecektir.”
VAN GAZETESİ

#van
#sondakika
#vanhaber
#vanhaberleri
#sondakikavan
#vanhaber
#vanhbr
#catısma
#vangazetesi
#vanvaliligi
#haberlervan
#vanhaberajansi

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum