Reklam
Reklam
Reklam

Son dakika! Van Merkezde çok sayıda tutuklama

Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesinde Van Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Reklam
Son dakika! Van Merkezde çok sayıda tutuklama
01 Mayıs 2020 - 13:19
Reklam

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Müdürlüğümüz görevlilerince belirtilen adreste yaptıkları çalışmalar esnasında motorize ekiplerimize yönelik molotof, havai fişek ve EYP kullanmak suretiyle eylemde bulunan 5 şüpheli ile birlikte 2 adet EYP, 7 adet çakmak gazı dolum tüpü ve 3 adet fitil ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştı. Devam eden çalışmalar kapsamında; mahalle ve sokak eylemlerine taş, molotof, havai fişek ve EYP kullanmak suretiyle karıştığı tespit edilen 18 şüpheliye yönelik 1 Mayıs 2020 günü Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin üst ve ikamet aramasında çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokuman ele geçirilmiştir." denildi.
 
VAN GAZETESİ – HİKMETULLAH YETKİN
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum