Reklam
Reklam

Süleyman Güler, 'Tarım fuarı sorunsuz ve verimli geçti'

Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, 11. Van Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın bitmesinin ardından fuarın genel durumu hakkında değerlendirmelerde bulunarak gelecek fuarlar hakkında bilgi verdi.

Süleyman Güler, 'Tarım fuarı sorunsuz ve verimli geçti'
Editör: Van Haber
13 Nisan 2021 - 22:38
Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, “2021 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz fuarların üçüncüsünü bitiriyoruz. Fuarı sorunsuz ve verimli geçmesi en büyük mutluluğumuz oldu. Fuar, istediğimiz seviyeye ulaştı. Üç fuarımızı da bilim kurulunun belirlediği kurallar dâhilinde gerçekleştirdik. Türkiye genelinde olduğu gibi Van’da da vaka sayısında artış olsa da biz çok tedbirli bir fuar gerçekleştirdik. Fuardan dolayı vakamız yok. Geçen yıldan beri bu gerçekleştirdiğimiz altıncı fuarımız oldu. Tarım fuarımızı, ‘Bereketli Toprakların Bereketli Fuarı’ olarak nitelendiriyoruz. Gerek tarım ürünleri satan gerek gıda ürünleri satan müşterilerimizde fuardan oldukça memnunlar. Yoğun bir katılım gerçekleşti. Ramazandan sonraki fuarlarımız da kaldığı yerden devam edecek” diyerek ilgililere müjdeyi verdi.

“Böyle Bir Şeye Van’ın İhtiyacı Olduğunu Düşünüyoruz”

Süleyman Güler, “İçeride seksen standımız var. Bu stantların kırkı il dışından gelen firmalardır. 300’e yakın da marka sergilendi. Traktör firmalarının çoğu 2021 yılı içerisindeki bayilerinden almış oldukları kotalarını tamamlayıp, öyle çıktılar. Aynı şekilde tarım ürünleri satan firmalarımız 2021 sezonunu burada kapatarak ayrıldılar. Yöresel ürünler dediğimiz bölümde de ayrı bir yoğunluk vardı. Birçoğu ürününü bitirip tekrar ürün istedi. Ramazandan hemen sonra birçok fuarlarımız olacak. Daha öncede yaptığımız ama ara verdiğimiz, evlilik fuarı gerçekleşecek. Böyle bir şeye Van’ın ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bundan hemen sonra bu yıl inşaat yapı fuarı, emlak ve belediye ekipmanlarına ihtiyaç fuarı olacak ki bu fuar çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü inşaat sektörü kendisiyle beraber 63 tane sektörü direkt olarak ilgilendiren bir sektör” dedi. 

“İnşaat Sektöründe Gelişmelerin Daha İyi Olması Anlamında da Çığır Açacağız” 

Pandemi sonrası inşaat sektöründe de büyük bir canlılık olacağını belirten Güler, “Bölgemizde 400’e yakın belediyenin olduğunu ve bu belediyelerin gerçek hizmete istediği zaman ulaşamadığını gördük. Gerek hizmeti gerekse ürünleri bu belediyelerin ayaklarına getirerek hizmete ve kaliteli ürünlere ulaşmasını sağlamak adına ‘Belediye Ekipmanları Fuarını’ gerçekleştireceğiz. Böylelikle bölgede ekonomik canlılık ve istihdama ulaşmış olacağız. İnşaat sektöründe de gelişmelerin daha iyi olması anlamında da çığır açacağız. 
Van Ticaret Odamızın öncülüğünde bölgesel, ulusal ve uluslararası tescilli ürünlerin sergilendiği ‘Gurme Fuarını’ gerçekleştireceğiz. Bu son dönemlerde Van’daki ürünlerin de tescillenmesiyle turizm açısında çok büyük önem taşıyor. Van’da ilk olacak ‘Anne, Bebek ve Çocuk Fuarını’ gerçekleştireceğiz. Bunu da yeni kurulan fuar şirketimiz gerçekleştirecek. Akabinde bu yıl Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleşecek olan ve Van’da da yeni bir sinerji oluşturacağını düşündüğümüz, Gaziantep tanıtım günleri gerçekleşecek. Sonbaharda yapmayı planladığımız ‘Güzellik ve Kozmetik Fuarı’ var. ‘Yenilenebilir Enerji, Uluslararası Turizm ve Kitap Fuarları’mız var. Bu nedenle bu yıl dolu bir fuar sezonu geçirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Van Gazetesi – Özel haber
Haber: Sevda Yetkin
Ses çözümü: Sevda Uzunyol
Haber tasarım: Eyşan Yetkin
Röportaj: Hikmetullah Yetkin
Yazı işleri müdürü: Rıdvan Yetkin
 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Semra belirli
    3 hafta önce
    Kutluyorum. Cok guzel fuarlar... Sizleri Ankaradan takip ediyorum.