Süleyman Soylu Van Ziyaretlerini tamamladı - İşte detaylar...

İçişleri bakanı Süleyman Soylu 2020 yılının son gününü, 2021 yılının ise ilk gününü Van’da geçirdi.

Süleyman Soylu Van Ziyaretlerini tamamladı - İşte detaylar...
Editör: Van Haber
02 Ocak 2021 - 00:23 - Güncelleme: 02 Ocak 2021 - 00:26
Karşılama töreninde Kayhan Türkmenoğluna geçmiş olsun dileklerini ve selamlarını ileten içişleri bakanı soylu ve mülki erkanla birlikte, helikopterle Çatak –Beytüşşebap ilçeleri arasında bulunan Kato Jirka bölgesindeki 2806 rakımlı Belbuka  Kalekol üs bölgesine geçti. Belediye başkanı Abddurahman Şeylan tarafından karşılanan içişleri bakanı kalekolda çeşitli incelemelerde bulunup komutan ve askerlerle sohbet etti. Bu sohbete Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gece saat 00.10 da telefonla katılarak askerlerin yeni yılını kutladı. İçişleri bakanı Soylu orada bulunan askerlerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtirken Jandarma genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’de, gerek sayın Cumhurbaşkanımız ve gerekse şu anda bizimle birlikte olan sayın Süleyman Soyluya teşekkürlerimi arz ediyorum. İçişleri bakanımız yılbaşını Ankara veya İstanbul’da geçirebilirdi ama askerle 2806 rakımlı tepede bulunuyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler vatanımız için ve şanlı bayrağımız dalgalansın diye buradayız dedi.

Belbuka kalekolu ziyaretinde Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan bu gecenin hatırasına binaen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Mirza Kelebek isimli bir  tablo hediye etti.
Geceyi de askerlerle birlikte Belbuka Kalekol üs bölgesinde geçiren Süleyman Soylu, Sabah kahvaltısını askerle yaptıktan sonra helikopterle yanında bulunan Tendürek dağı Tavşantepe kalekolu üs bölgesine geçti. Üst bölgesindeki karşılamada, Çaldıran Belediye başkanı Şefik Ensari ve mülki amirler hazır bulundu. Askerlerle bir süre sohbet eden İçişleri bakanı Süleyman Soylu akabinde Van’a geçti.

Yeni yapımı tamamlanan ve mimarisiyle göz dolduran İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasınının ziyaretinde 2021 in ilk Cuma namazını da Emniyet Müdürlüğünde yapılan küçük mescitte kılan Süleyman Soylu,  Edremit’te yeni kurulan 112 Acil çağrı merkezini ziyaret etti.

 Çağrı merkezi hakkında yetkililerden bilgi alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telsiz aracılığıyla kentte görev yapan sağlık çalışanlarının yeni yılını kutladı.
"Aylardır yılmadan, yorulmadan hem milletimizin sağlığı hem de insanımızın geleceği için büyük gayret gösteren 112 ekiplerine teşekkür ediyorum" diyen Bakan Soylu, şunları kaydetti:
"Sizlere minnetlerimizi, yaptığınız hizmetlerden dolayı şükranlarımızı ifade etmek için sizleri arayalım dedik. Gayretiniz, samimiyetiniz, millete dokunuşunuz inanınız ki hepimize moral vermekte, bizlere de büyük güç vermekte. Allah sabrınızı daim eylesin. İnşallah 2021 yılında bu musibetten hep birlikte kurtulacağız. Ama bilesiniz ki sağlık çalışanlarımızın bu gayretini ve samimiyetini aziz milletimiz ve gelecek nesillerimiz hiç bir zaman unutmayacak dualarımız sizinle" dedi. 

Ziyaretlerini bitiren İçişleri bakanı Süleyman Soylu İdlib’e gitmek üzere Van’dan ayrıldı.

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum