Reklam

Sünnetçioğlu Vanlıları Uyardı

Van İl Sağlık Müdürlüğü İlçe Sağlık Müdürlükleri ile rutin olarak gerçekleştirdiği, Pandemi değerlendirme toplantısı, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, başkanlığında gerçekleştirildi. Sünnetçioğlu toplantıda , "normalleşme" sürecinde yeni bir dalgaya sebep olmayın çağrısında bulundu.

Sünnetçioğlu Vanlıları Uyardı
Editör: SEVDA YETKİN
17 Mart 2021 - 10:50 - Güncelleme: 17 Mart 2021 - 11:57
Toplantıda, kentteki corona virüsü vakalarının seyri ve alınması gereken tedbirler masaya yatırılarak "normalleşme" kararlarında il ve ilçelerdeki risk durumu değerledirilidi.

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, ilimizde en çok rastlanan ,“COVİD-19 vakaları kurulan taziye ziyaretleri ve buna benzer düğün, nişan gibi toplu olunabilecek yerlerden görülmekte; kesinlikle uzak durmalıyız, mutlaka bulunduğumuz ortamlarda maske takmamız " dedi.

Virüsün en büyük bulaşma nedeninin kalabalık ortamlar olduğunu belirten Doç.Dr. Sünnetçioğlu, "Virüsten korunmak için önlemlere uyulmasını istedi. Kurallara uymanın çok önemli olduğunu "Normalleşme için bütün vatandaşlarımızın mutlaka tedbirlere harfiyen uymalarını özellikle öneriyoruz, çünkü en ufak bir rehavet bütün kazanımlarımızı alabilir. O nedenle mutlaka maske, sosyal mesafe, kuralına uyup kalabalık ortamlardan uzak durmak ve hijyene önem vermeliyiz. Bu konularda kesinlikle taviz vermememiz, En büyük bulaşma nedeni kalabalık ortamlardır" dedi.

Doç.Dr.Sünnetçioğlu,“COVİD-19 ile mücadelede toplumsal duyarlılığın artırılması ile mümkün olacağından; Vanlı hemşerilerimizin toplumsal alanlarda Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile belirlenen kurallara titizlikle uyması ve bireysel olarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleriyle başarıya ulaşılacaktır ifadesinde bulunarak; kararlara hassasiyetle uyulmasını istiyoruz" dedi. 

VAN GAZETESİ
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum