Reklam
Reklam
Reklam

Taş Konak Bisro Cafe Restaurant, Van Ve İran'a Sofrasını Açtı

Sare Steak Hause Cafe-Restaurant ve Taş Konak Bisro Cafe Restaurant'ın sahibi Mehmet Sadık Çelik, kendi mekanında düzenlediği kahvaltı organizasyonunda basınla bir araya geldi.

 Taş Konak Bisro Cafe Restaurant, Van Ve İran'a Sofrasını Açtı
16 Ekim 2019 - 12:49 - Güncelleme: 16 Ekim 2019 - 17:35
Reklam
Reklam

En gözde mekanlarından biri haline gelen Taş Konak Bisro Cafe Restaurant, hem bulunduğu konum itibariyle hemde donanımlı çalışanlarıyla ilgi çekmeye devam ediyor. Bu işletmenin sahibi Mehmet Sadık Çelik basına düzenlemiş olduğu kahvaltı vesilesiyle, mekanını da hem Van halkına hem de İran halkına tanıttı. Mehmet Sadık Çelik duygularını ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:"2013'ten bu yana Gastronomi sektöründe hizmet vermeye başladım. Çeşitli devlet ve kamu hastanelerinde, kantin ve kafeterya hizmeti vermeye başladığım dönemlerde mevcut hastane, kantin ve kafeterya alanında hizmete layık bir coğrafi konumu olmayan işletme şekilleri vardı. Geçmiş zamanlarda ütüsü yapılabilecek, kıyafeti değiştirilebilecek, misafirlerine hizmet verebilecek bir kapsam alanı olmayan yerlerde hizmet verdim. Bütün bunları kendime ders alarak yeni işletmemin daha kaliteli bir işletme olması durumunu, kendime bir ihtiyaç olarak gördüm.
 Fevzi Bey'in yapmış olduğu, yok olan turizme kattığı bir mevkide çalıştığımız için mutluyuz. Alt zemini hazırlama kadromuz, bilgi işlemimiz, mutfak ustalarımız olmak üzere çalışanlarımızın hepsini deneme safhasındayız. Yaklaşık 20 gündür hizmet veriyoruz ve böyle verimli geçmeye devam ederse burada 35 kişiye istihdam verme yoluna gitmeyi düşünüyoruz. İran'dan gelen misafirlerimizi buraya çekmek adına çeşitli reklamlar da yapıyoruz. 
 Hüsrevpaşa Camisi'ndeki, Hüsrev Hoca pazar sabahı buluşmalarında gırarsıbe  dediğimiz babaannelerimizin çorbası, akşamdan tandıra konuluyor sabaha kadar pişiyor. O gırarsıbe ile burada sabah buluşmalarını buluşturarak onunla başlayacağız. Daha sonra serpme kahvaltı ve sonrasındaysa yöresel yemeklerimiz de Van'ın vazgeçilmezlerinden olan keledoşu,halisesi, sengesini vereceğiz. Tarihi yemeklerimizle birlikte bölgemizdeki Van Gölü havzası çevresindeki bütün tarihi ızgara, mangal şeklindeki et yemeklerimiz de mevcut olacak.  Aynı zamanda buraya konuk ettiğimiz misafirler akşamları da Van'ın göz hizasında olduğu seyir tepesinde Van'ı seyredebilir. 
 Erciş'te de bir mekanımız var. Erciş'in çok güzel bir sahil yolu var. Bu sahil yolunun 2004'te projesi başlatıldı. 2009'da hizmete açıldı. Bu sahil yolunda göl üzerinde bir iskele yapılmış. Sare Steak Hause Cafe-Restaurant  adı altında et evi bir işletmemiz var. Erciş'te böyle bir şeye ihtiyaç gördüğümüz için onu da et evine çevirdik. Orada yörenin hakiki kahvaltısını vereceğiz. Bu kahvaltı ürünlerini de doğadan gelen çiftçilerden tedarik edeceğiz. Bu şekilde güzel bir hizmet vermeyi düşünüyoruz."
Van Gazetesi ailesi olarak bizleri de konuk ettiği için Mehmet Sadık Çelik beye teşekkürlerimizi iletiyor, Van halkını ve İran halkını da oraya davet ediyoruz.

vangazetesi/özelhaber

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum