Reklam
Reklam

TUNCELİ BELEDİYESİ'NDEN KADINLARA ÖZEL İZİN

Dersim Belediyesi Kadın Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu,toplumsal cinsiyet eşitliği ilkemize dayanarak kadınlar kadın çalışanlarımıza her ayın belirledikleri bir günü menstrüasyon (regl) izni verme kararı almış bulunmaktayız.

TUNCELİ BELEDİYESİ'NDEN KADINLARA ÖZEL İZİN
26 Kasım 2019 - 11:02
Reklam

Dersim Belediyesi Kadın Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu, kadın belediye çalışanlarına her ay bir gün ücretli regl izni hakkı tanıdı.

Belediye meclis salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Canan Ay Doğan, kadın çalışanlar ve DİSK Genel İş Şube Başkanı Şükran Yılmaz bir araya gelerek protokol imzaladı.

Dersim Belediyesi’nin internet sayfasında yer alan bilgiye göre, Belediye Kadın Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

"Bilindiği üzere Belediye Kadın Meclislerimiz kadınların her alanda özneleşerek iradeleşmesini esas alarak kadın haklarını savunur.

“Bu anlamda kadınların güncel taleplerini tespit edip, bu sorunları çözmeyi önümüze hedef koyup eylül ayı içerisinde yapılan Belediye Meclis toplantısında Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonu kurulması kararı almıştık.

“Belediyenin tüm hizmetlerinin ve gerçekleştireceği projelerin, her türlü ayrımcılığa karşı cinsiyet eşitliğini esas alacak biçimde dizayn edilmesine katkı sunmak için kadın meclislerimiz ve komisyonumuz bu çalışmalarını sürdürüyor.

“Bu anlamda toplumsal cinsiyet eşitliği ilkemize dayanarak kadınlar kadın çalışanlarımıza her ayın belirledikleri bir günü menstrüasyon (regl) izni verme kararı almış bulunmaktayız.

“Benzer kararların çalışma alanlarında artması ve daha ileriye taşınması için çaba harcayacağımızı belirterek bu çalışmaların artmasını dileriz.

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum