Türkiye'de filmleri aratmayan fırtına meydana geldi

Ankara'nın Polatlı ilçesinde gökyüzünde kum fırtınası meydana geldi.

Türkiye'de filmleri aratmayan fırtına meydana geldi
Editör: Van Haber
12 Eylül 2020 - 16:09 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 16:39

Ankara'nın Polatlı ilçesinde gökyüzünde kum fırtınası meydana geldi.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde kum fırtınası meydana geldi. İlçeyi devasa toz bulutu kapladı. Fırtına kentin batı ve kuzey kesiminde etkili oluyor.

Ankara 'nın Polatlı İlçesi 'ndne son dakika görüntüleri geld. Gelen görüntülere baktığımızda toz  aşımı yaşandığı ve rüzgar ile birlikte kum fırtınası görüntülerinin oluştuğu görüldü. 

Ankara ile Polatlı arasındaki yolda kum nedeniyle görüş çok düştü. 

Rüzgar nedeniyle bölgeye doğru kum bulutları toz bulutları geldiği görüldü. İşte bölgeden gelen görüntüler:

Ankara'nın Polatlı ilçesinde toz fırtınası meydana geldi. Fırtına nedeniyle gökyüzü karanlığa büründü. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, "50 yıldır böyle bir şey görmedim" diyerek bölge halkına evde kalmaları konusunda uyarıda bulundu. Toz bulutu nedeniyle zifiri karanlıkta kalan Polatlı'da ev ve araçların toz içinde kaldığı, sert rüzgarların estiği görüldü. Olay nedeniyle çok korktuklarını belirten vatandaşlar, "Bir anda geceyi yaşadık" ifadesini kullandı.
  
Haymana ve Polatlı ilçelerinde saat saat 15.00 sıralarında rüzgarın etkisiyle kum fırtınası meydana geldi. Bir anda etkisini gösteren fırtına nedeniyle gökyüzünü toz bulutu kapladı. Özellikle Polatlı'da kum fırtınası ile birlikte gökyüzünde devasa toz bulutları oluştu. Görüş mesafesini düşüren fırtına nedeniyle paniğe kapılan vatandaşlar, boş alanlara kaçıştı. Ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu, bazı ağaçlar devrildi. Fırtına nedeniyle şehir merkezinde elektrikler kesildi. Bu sırada bir kafede elektrik kesintisi nedeniyle 4 kişi asansörde mahsur kaldı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri mahsur kalanları kurtardı. Şehir merkezindeki bazı esnaf ise kum fırtınası nedeniyle iş yerleri zarar görmemesi için kepenk kapattı. Kum fırtınasının hala sürdüğü belirtildi. Kum fırtınası Ankara merkezde de kısmen etkili oldu.

Polatli Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya CNN Türk yayınına katılarak Ankara'daki kum fırtınasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Yıldızkaya, "Ben Polatlı'da 50 yıldır böyle bir şey görmedim. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık." dedi.Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'nın açıklamaları şöyle:"Anında çöktü, hiç beklenmedik bir anda çöktü. Ama şu anda sakinledi. Hava karardı, sanki gece gibi oldu. Vatandaşlarımızı uyardık tedbir alınması noktasında. Vatandaşlarımızı evlerinde olmaya, kapalı mekanlarda bulunmaya, şiddetli yağış gelebilir diye uyardık. AFAD'da bölgede çalışma yapılıyor. İlk defa böyle bir şey yaşadık Polatlı'da.

50 yıldır Polatlı'da böyle bir şey görmedim. Ben bütün vatandaşlarıma evlerinde kalmalarını, kapı pencerelerini kapatmalarını öneriyorum. Tedbirli olmakta fayda var. Şu ana kadar bize ulaşmış kötü bir haber yok. Birkaç tane yıldırım düşmesi sonrasında oluşan yangın vardı, söndürüldü"


VAN GAZETESİ - ÖZEL HABER -
ankara son dakika,
polatlı hava durumu,
ankara hava,
ankara kum fırtınası,
polatlı,
polatlı son dakika,
kum fırtınası,
mgm ankara,
polatlı haber,
ankara polatlı,
konya hava,
afyonkarahisar hava durumu,
ankarada kum fırtınası,
ankarada hava,
ankara polatlı hava durumu,
toz bulutu,
ankara toz bulutu,
polatli hava durumu,
son dakika polatlı,
polatli,
çeltik hava durumu,
ankarada toz bulutu,
ankara polatlı son dakika,

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum