Reklam
Reklam

Türkiye'nin güzide canlısı kelaynakları

Son dakika Van haberleri - Türkiye'de nesli tükenmekte olan ve Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafında korumaya alınan kelaynakların üretimleri devam edildiği açıklandı.

Türkiye'nin güzide canlısı kelaynakları
26 Temmuz 2020 - 11:38
Reklam
Reklam

VAN HABER - DKMP Genel Müdürlüğüne bağlı Şanlıurfa Bilecik Kelaynak Üretme İstasyonu'nda üretim faaliyetleri tamamlanarak bu yıl ki kafese alım işlemleri sona erdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından nesli tehlike altında olan kelaynakların üretim faaliyetlerine büyük bir hızla devam ediliyor.

Üreme dönemlerinde serbest bırakılan kelaynaklar, üreme dönemlerinin sona ermesiyle birlikte yeniden kafeslerine alındı. Üreme dönemindeki başarılı çalışmalar sonucunda ciddi bir başarı elde edilerek kelaynak sayısında büyük bir artış yaşandı.

Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu'nun kurulduğu günden bu yana en çok yavru bireyin elde edildiği bu yılda istasyona toplam 68 adet yeni yavru birey katıldı. Yeni bireylerle birlikte istasyondaki kelaynak sayısı 285'e ulaştı.

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum