Reklam
Reklam

Türkiye'ye Tehditler Devam Ediyor

 İspanya Dışişleri Bakanlığı'ndan kaynaklar, IŞİD'e karşı mücadeleye zarar verebilecek bu operasyona derhal son verilmesi gerektiğini tekrarladı.

Türkiye'ye Tehditler Devam Ediyor
11 Ekim 2019 - 13:54
Reklam

 İspanya Dışişleri Bakanlığı'ndan kaynaklar, Türkiye'nin hava savunması için Adana'ya konuşlandırılmış Patriot füze savunma sisteminin süresinin Aralık ayında sona ereceği hatırlattı. Barış Pınarı Harekatı bağlamında Suriye'deki gerilimin tırmanması durumunda İspanya'nın, Türkiye'deki Patriotlar'ın süresini uzatmanın hiçbir anlamı olmadığını NATO'ya bildireceği ifade edildi.
 Madrid'in duruşunun tamamen AB'nin duruşuyla örtüştüğünü kaydeden kaynaklar, Suriye'de insani felakete yol açabilecek ve IŞİD'e karşı mücadeleye zarar verebilecek bu operasyona derhal son verilmesi gerektiğini tekrarladı.
 Daha önce İspanya Savunma Bakan Vekili Margarita Robles, "Biz, barışsever operasyonlara katılıyoruz. Eğer askeri tırmanmayla tehdit edecek riskler olursa Türkiye'deki Patriotlar ile ilgili konuyu, bir karara varılması amacıyla NATO'da gündeme getireceğiz" diye açıklamıştı.


 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum