Reklam

TÜRKMENOĞLU, 'KAPIKÖY AK PARTİ HÜKÜMETİNİN ESERİDİR'

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu,” Van ekonomisinin Türkiye şartlarına ayak uyduracağı zeminin oluşmasına katkımız, sizlerin göstereceği iş birliğiyle mümkündür, bu kararlılık Van’ı daha da yukarılara taşıyacaktır. Bundan böyle Konuşmamız gereken konular hükümetimizin politikaları değil, ilin dinamiklerinin bu şehre ne kattıkları ve katacakları olmalıdır” dedi.

TÜRKMENOĞLU, 'KAPIKÖY AK PARTİ HÜKÜMETİNİN ESERİDİR'
Editör: Van Haber
27 Şubat 2021 - 20:51
Reklam
AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Ekonomi Konseyi Dönem Başkan Kadri Salaz, AK Parti İl Başkan Yardımcıları ve Van Ekonomi Konseyi üyeleri katıldı.

Van Ekonomi Konseyinin kentin faydasına olabilecek kararlarını sonuna kadar destekleyeceklerini vurgulayan Türkmenoğlu, “İlimizin ekonomik verilerine baktığımızda AK Parti hükümetinin 2002’den bu yana büyük reformlar yaptığını hep beraber görüyoruz. Eğitim, Havayolu taşımacılığı, Tarım ve Hayvancılık, sanayi alanlarında inanılmaz büyümeler kaydetmişiz. Sosyal devlet anlayışı içerisinde hükümetimizin aldığı kararlarla yapılan ekonomik yatırımlar, Van’ı büyüyen bir kent haline getirmiştir. Van artık kabuğuna sığmayan bir şehir olarak güçlü lider, güçlü hükümet ve güçlü irade ile büyümeye devam edecektir. Bizlerin siyasi iradenin temsilcileri olarak Van ekonomisinin Türkiye şartlarına ayak uyduracağı zeminin oluşmasına katkımız, sizlerin göstereceği iş birliğiyle mümkündür, bu kararlılık Van’ı daha da yukarılara taşıyacaktır. Bundan böyle Konuşmamız gereken konular hükümetimizin politikaları değil, ilin dinamiklerinin bu şehre ne kattıkları ve katacakları olmalıdır” dedi.Kapıköy ile ilgili hedeflerinin sınır kapısını transit geçişe kavuşturmak olduğunu söyleyen Başkan Türkmenoğlu, “Uzun yıllar küçük araç geçişlerine açık olan sınır kapısını 24 saat transit geçişe açık olması yönünde uğraş veriyoruz. Sizlerin bizim bu uğraşlarımıza katkı sunması ancak yapacağınız işbirliği ile mümkün olacaktır. Kentin dinamiklerinin bir araya gelmesi şart.

Bizim transit geçişle ilgili uğraşımızı başarıyla neticelendirebilirsek sosyal ve ekonomik anlamda herkesin ve herkesimin zenginleşeceğini ifade etmek istiyorum. Bizler AK Parti teşkilatı olarak milletvekillerimizle birlikte bu çabayı gösterirken sizlerin de birlik ve beraberliğinin siyasi görüş ayrımına girmeden, ideolojik takıntılara düşmeden en üst düzeyde olması gerekmektedir.

Bütün bunlar şehrimizi hak ettiği yere taşımada öncü rol oynayacaktır bunun yanında Ekonomide söz sahibi olan hemşehrilerimizin de üretime katkı sunarak, belirlenen hedefler doğrultusunda bizlere destek olması gerekiyor. Ufku geniş arkadaşlarımız da görüş ve düşünceleriyle, yatırımları ile istihdama önemli katkılar sunmalıdırlar.

Esnafımızın zorlu pandemi sürecinde sıkıntılar geçirdiği dönemde kimse kendisine rant devşirmesin. Gelin hep beraber güç birliği içerisinde hedeflerimizi konuşalım. Niyetimiz, gayretimiz ve amacımız sadece Vanlıya ve memlekete hizmet edecek şekilde olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Gerekli sağlık tedbirlerinin alınarak Kapıköy'ün açılması yönünde beklentileri olduğunu belirten Başkan Salaz'da, "Bu alanda çalışmalarını sürdüren ve emek veren başta Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van Milletvekilleri, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, meslek odaları,  sivil toplum kuruluşları ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"diye konuştu.

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum