Reklam
Reklam

TUTUKLAMALARA KARŞI HDP'DEN AÇIKLAMA

2014'teki Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Çıkarılan kararlara karşı HDP'den açıklama geldi.

TUTUKLAMALARA KARŞI HDP'DEN AÇIKLAMA
25 Eylül 2020 - 12:46 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 13:07
Reklam
Reklam


 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'teki Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltına alınanlar arasında Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Altan, Emine Ayna gibi isimler de yer aldı. HDP ise bu kararlar hakkında yaptığı ilk açıklamada "Partimize karşı bu sabah başlatılan intikam saldırısının kararı dün yapılan MGK toplantısında, savcının Saray'daki düğün töreninde alınmıştır" ifadelerini kullandı.
HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Partimize karşı bu sabah başlatılan intikam saldırısının kararı dün yapılan MGK toplantısında, savcının Saray'daki düğün töreninde alınmıştır. AKP- MHP bloğu kaybettikçe muhalefeti tasfiye etmeye çalışıyor. HDP sizin darbelerinize boyun eğmedi, eğmeyecek."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum