Reklam
Reklam
Reklam

Vali Bilmez, 'Ancak talepler sınırsız, imkanlar kısıtlıdır'

Van Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla Edremit ilçesi Çiçekli mevkiinde asfalt çalışmasına; Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş ile Mahalle Muhtarları eşlik etti. 

Vali Bilmez, 'Ancak talepler sınırsız, imkanlar kısıtlıdır'
01 Eylül 2020 - 12:33 - Güncelleme: 01 Eylül 2020 - 13:28
Reklam
Reklam

Van Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla Edremit ilçesi Çiçekli mevkiinde asfalt çalışmasına; Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş ile Mahalle Muhtarları eşlik etti.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla Edremit ilçesi Çiçekli mevkiinde bulunan 4,5 kilometrelik Gölkaşı-Bakımlı ve Kıyıcak Mahalle yolunda asfalt çalışmaları başladı.

Çalışmaları izleyen Vali Bilmez, temel görevlerinin halka hizmet olduğunu belirterek, “Ancak talepler sınırsız, imkanlar kısıtlıdır. Bizim de görevimiz bu imkanlarla sonsuz talepleri karşılamaya çalışmaktır. Öncelik sıralaması yaparak ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. İnşallah daha yaşanılır bir Van için hep birlikte el ele verip çalışacağız” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi kentte başlattığı yol yatırımlarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Edremit ilçesi Çiçekli mevkiinde bulunan Gölkaşı-Bakımlı ve Kıyıcak Mahalle yollarında sıcak asfalt çalışması yapılıyor. Altyapı çalışmaları Edremit ilçe Belediyesi tarafından yapılan yolun, asfaltı ise Büyükşehir Belediyesi tarafından döküldü. 

Sabahın saatlerinde başlayan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, buradaki çalışmaların tamamlanması ile yıllardır toza toprağa maruz kalan mahalle sakinlerinin hem bu sıkıntılarının giderileceğini hem de ulaşımlarının daha kaliteli ve konforlu hale getirileceğini söyledi. 

“ÇALIŞMALARIMIZLA MAHALLELERİMİZ TOZ-TOPRAKTAN KURTULUYOR”
Vali Bilmez, “Edremit ilçemize Çiçekli bölgesindeyiz ekiplerimiz burada üç mahallemizin yararlandığı kanal boyundaki yolun asfalt çalışmasını yürütüyor. Yaklaşık 4,5 kilometrelik bir yol asfaltlanıyor. Bizler de şahit olduk. Ciddi anlamda toz-toprak olan bir yoldur. Mahalledeki vatandaşlarımızın da yaşam koşullarını olumsuz yönde etkileyen bir durum söz konusu. Edremit ilçe belediyemizin de katkılarıyla Büyükşehir Belediyemiz bu mahallelerimizin yolunu asfaltlıyor. İnşallah bu çalışma ile artık bu yolda toz olmayacak. Emeği geçen Büyükşehir ve Edremit Belediyesi ekiplerimize teşekkür ediyorum. Duyarlılıklarından dolayı da mahalle halkı ve muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum.”

“BÜTÜN AĞIRLIĞIMIZI ASFALT ÇALIŞMALARINA VERDİK”

Bu yıl tarımsal hizmetlere de ciddi bir ağırlık verdiklerini anlatan Vali Bilmez, “Ama bu bir buçuk aydır bütün ağırlığımızı asfalt işine verdik. Çünkü asfalt sezonu kısa bir sezondur. Asfaltın bir kısmını ihale ettik bir kısmını da işçiliğini dışarıdan alarak asfaltı kendimiz üretecek şekilde çalışıyoruz. Burada da kendi tesislerimizde ürettiğimiz asfaltı kullanıyoruz. Gerek yüklenici firmalarımız gerekse arkadaşlarımız çalışıyor. Ben tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“GEÇMİŞTE BELDE BELEDİYESİ OLMAMIZA RAĞMEN YOLLARIMIZ YAPILMADI”

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini ifade eden Çiçekli Mahalle Muhtarı Medeni Kıraç ise “15 yıldı burası belde olmasına rağmen bu yolarımız yapılmadı. Daha önce çok sayıda dilekçe vermiştik. Meyve ağaçlarımız ve evlerimiz toz içinde kalıyor demiştik. Son olarak Sayın Valimize konuyu ilettik. Sağ olsunlar bugün çalışmalara başlattılar. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz ile Edremit Kaymakamımız ve Edremit Belediye Başkanımız sayesinde yöre halkı toz ve topraktan kurtuldu. Emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi. 

Çalışmaları inceleyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş ile Mahalle Muhtarları eşlik etti. 

Mahalle sakinleriyle de bir araya gelerek sıkıntılarını dinleyen Vali Bilmez, daha sonra buradan ayrıldı.

Bu habere bağlı Edremit Belediyesi ise;

Vaan’ın Edremit Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesinin işbirliği ile Gölkaşı, Bakımlı ve Kıyıcak Mahallesi grup yolunun 4,5 kilometresi asfaltlanmaya başlandı.

      Edremit Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesi Gölkaşı, Bakımlı ve Kıyıcık Mahallesi sakinlerinin asfaltlanması için yıllardır talepte bulunduğu yol asfalta kavuşuyor. Kış aylarında çamur deryasına dönen, yaz aylarında ise tozdan geçilmeyen yoldaki sıkıntılar tarihe karışıyor. Araçların geçişi esnasında oluşan toz bulutu yüzenden evlerinden zaman zaman çıkamayan mahalle sakinleri yolun asfaltlanmasından dolayı Edremit Belediyesi ile Van Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Sabah saatlerinde grup yoluna gelen Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman ve Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın katılımı ile yolun ilk asfaltı döküldü. 4 mahalle muhtarı ve vatandaşların da hazır bulunduğu asfalt çalışmasında Vali Bilmez, Genel Sekreter Türkman ve Başkan Say ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgiler aldı.

-“Artık bu köy yolunda toz kalkmayacak”

      Daha sonra konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 3 köyün yararlandığı grup yolunun yaklaşık 4,5 kilometrelik kısmının asfaltlanacağını belirtti. Vali Bilmez, “Bu yolumuz köyün hemen bitişiğinde olduğu için vatandaşlarımızın yaşam koşullarını olumsuz etkiliyordu. Edremit Belediyemizin de katkılarıyla burayı asfaltlıyoruz. Bundan sonra çocuklarımız da daha rahat köyün içinde gezip tozacaklar. Artık bu köy yolunda toz kalkmayacak. Emeği geçen büyükşehir ve Edremit ekiplerimize ayrıca muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim temel görevimiz halkımıza hizmet etmektir. Ama talepler sonsuz imkanlar kısıtlı. Bizimde görevimiz bu kıt imkanlarla bu sonsuz talepleri karşılamaktır öncelik sırasına göre. İnşallah daha yaşanır bir Van için hep birlikte el ele verip daha güzel bir Van oluşturmaya çalışacağız” dedi.

-“Edremit’i güzelleştirmeye devam edeceğiz”

      Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’da sözlerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak başladı. Çiçekli bölgesinde bulunan ve yaklaşık 5-6 köyün grup yolunun uzun zamandır asfaltlanmayı beklediğini ifade eden Başkan Say, büyükşehir ile birlikte bir ortak çalışma yaptıklarını belirtti. Başkan Say, “Özellikle öğrencilerimizi kışın çamur deryasından, yazın ise tozdan kurtarmak için bir çalışma yaptık. Sayın Valimiz ile birlikte bugün startını veriyoruz. Burada 4-5 mahalle muhtarımız var bütün bölgeyi ilgilendiren bir sıkıntıydı. Biz de Edremit’i elimizden geldiğince sıkıntılarını kalem kalem çözmeye çalışıyoruz” dedi.

-“Çocuklarımız artık tozsuz pırıl pırıl yolda ulaşımlarını sağlayacaklar”

      İşbirliği içerisinde gerek muhtarlarla, gerek halk ile gerekse de büyükşehir ile bir köprü kurarak Edremit’i güzelleştirmeye devam edeceklerini anlatan Başkan Say, “Mahallemize bölgemize özellikle Çiçekli bölgemize hayırlı olsun. Çocuklarımız da inşallah tozsuz pırıl pırıl yolda ulaşımlarını sağlayacaklar. Bugün 4,5 kilometrelik kısım asfaltlanacak. Bu yolumuz çok uzun zamandır bekleyen bir yoldu. Çok şükür bize nasip oldu bizde bu hizmeti haklımıza sunduk. Bu anlamda Fen İşleri Müdürlüğümüzdeki ekiplerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

-“Bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardılar”

      Gölkaşı, Bakımlı ve Kıyıcak Mahalleleri muhtarları da 15 yıldır belediye olmasına rağmen hiç kimsenin kendilerine kulak asmadıklarını belirtti. Şimdi yönetimin ise kendilerini büyük bir sıkıntıdan kurtardıklarını belirtti. Evlerinin, arazilerinin tozdan kurtulduğunu vurgulayan muhtarlar, imkanları dahilinde kendilerine her türlü desteğin sunulduğunu belirtti. Muhtarlar, mahalleleri adına başta Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve Edremit Belediye Başkanı İsmail Say olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum