Reklam

Vali Bilmez'den Van'ın Kurtuluşuna Özel Mesaj

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van'ın Kurtuluşunun 103. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Bilmez'den Van'ın Kurtuluşuna Özel Mesaj
Editör: SEVDA YETKİN
01 Nisan 2021 - 15:59 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 16:12
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, mesajında şu ifadelerde bulundu, "Binlerce yıllık geçmişi ile birçok medeniyetin yaşadığı kadim şehir Vanımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İşgal güçlerinin Doğu Anadolu Bölgesinde ve özellikle Van’da yapmış olduğu işkenceler, zulümler ve toplu katliamlar halkımızın birlik ve beraberlikle göstermiş olduğu mücadele ile son buldu. Ermeni-Rus çetelerinin ve destekçilerinin zulmünden 2 Nisan 1918’de silahlı kuvvetlerimizin öncülüğünde kurtulan halkımız, büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Yürekleri vatan sevgisiyle dolu kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına tüm Van halkı; kısıtlı imkânlarla, bütün mukaddes değerleri için canı ve kanı pahasına savaşarak düşmanı bozguna uğrattı. İşte bu yüzden Van’ın ehemmiyeti, binlerce şehidin kanlarıyla sulanan bu topraklarda saklıdır. 

Bizler de ecdadımızdan emanet aldığımız şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu kutsal topraklara sahip çıkmalı, güzel şehrimizi aynı şuurla koruyarak hak ettiği şartlara ulaştırmak için yılmadan çalışmalıyız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Vanlı Hemşehrilerimizin 2 Nisan Kurtuluş Günü’nü tebrik ediyor, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum."

VAN GAZETESİ
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum