Reklam

Vali Bilmez Uyardı- Taziye Yüzünden Vaka Sayısı Arttı

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, normalleşmeye az kala yapılan taziyeler yüzünden vaka sayılarının arttığını belirterek kurallara uyma konusunda uyarıda bulundu.

Vali Bilmez Uyardı- Taziye Yüzünden Vaka Sayısı Arttı
Editör: SEVDA YETKİN
01 Mart 2021 - 15:40 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 16:10
Reklam
Covid-19 vakaları bakımından büyükşehirler arasında en iyi durumda olan Van’da,  yasak olmasına rağmen gizli şekilde kurulduğu sonradan tespit edilen 2 taziye, vaka sayılarında artışa neden oldu. Vali Mehmet Emin Bilmez, vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Tüm Türkiye, bugün yapılacak kabine toplantısı sonrası normalleşme adımlarının atılacağı kararları beklerken, Van’da uzun zamandır artış göstermeyen Covid-19 vaka sayısı, yasak olmasına rağmen taziyeler nedeniyle yeniden artarak gündeme geldi.

Özalp İlçesi’nin Çubuklu Mahallesi’nde Erzengin ailesi ve Tuşba İlçesi’nin Altıntepe Mahallesindeki Dinç ailesinin kurduğu taziyelerle bağlantılı yeni pozitif vakalar tespit edildi.

Her iki mahallede filyasyon ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrası vakaların görüldüğü evler karantinaya alınırken, vatandaşların kurallara uymaları için uyarılar yapıldı.

Vali Mehmet Emin Bilmez, Van’da salgınla mücadelede yapılan çalışmalar sonrası çok iyi bir başarı elde edildiğini, normalleşme sürecine en kısa sürede geçmek için vatandaşların taziye ve diğer kısıtlamalara sıkı sıkıya uyması gerektiğini söyledi.

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum