Van'a 50'den fazla eğitim proje görüşmesi - Detaylar Van Haber'de

Van’da 50’den fazla olacağını ve bu görüşmeler yapıldığını açıklayan AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili GÜLAÇAR,” Çocuklarımız için bu tür programların her zaman takipçisi olacağız." dedi.

Van'a 50'den fazla eğitim proje görüşmesi - Detaylar Van Haber'de
Editör: Van Haber
09 Şubat 2021 - 21:11
Reklam
Reklam
Van Haber - AK Parti Milletvekilleri Milli Eğitim Bakan Yrd. Reha DENEMEÇ'i ziyaret ederek Van iline öngörülen 50'den fazla eğitim projesi ile ilgili bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili GÜLAÇAR;"Milletvekilimiz Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal ile birlikte Milli Eğitim Bakan Yrd. Reha DENEMEÇ'i ziyaret ederek İl Milli Eğitim müdürlüğümüzle birlikte plandığımız 50'den fazla eğitim projesinin yatırımları üzerine bir görüşme gerçekleştirdik. Yatırım programı kapsamında tüm ilçelerimizde eğitim yuvalarının yenilenmesi, yapılandırmacı eğitim anlayışına uygun alanlar oluşturulması vb. birçok yenilik çocuklarımızı bekliyor. Çocuklarımız için bu tür programların her zaman takipçisi olacağız." dedi.

Eğitim başarı sıralamasında Van'ı daha ileriye taşımak istediğini ifade eden Gülaçar; "Gençlerimizin eğitim başarılarının arttırmanın yolu şüphesiz sağlanan imkanlarla doğru orantılıdır. Bu minvalde hiçbir çocuğumuz eğitimden mahrum kalmasın diye sürekli olarak hem devlet kaynaklarını hem de özel kaynakları seferber etmek için uğraşıyoruz. Bugün Sayın Bakan Yardımcımız ile yaptığımız görüşme sonra şehrimizin hemen her ilçesinde yenilenmiş ve dünya standartlarına yaraşır eğitim yuvaları kurulması için taleplerimizi ilettik. İnşallah birlikte şehrimizi eğitim alanında sadece ülkede değil dünyada da örnek olması için çalışmalarımızı arttıracağız." dedi.


VAN GAZETESİ - VAN HABER

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum