Reklam
Reklam

Van Ak Parti Kadın kolları başkanı Havva Duran Güven Tazeledi

Ak Parti Van 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi bugün düzenlenen büyük bir katılımla gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen kongrede Kadın Kolları Başkanı Havva Duran yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Van Ak Parti Kadın kolları başkanı Havva Duran Güven Tazeledi
Editör: Van Haber
15 Ocak 2021 - 20:39
Van Edremit yolu üzerinde bulunan MEB Hizmetiçi Eğitim merkezinde düzenlenen Ak Parti Van Kadın Kolları 6. Olağan Kongresine Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın katılımıyla  yapılan kongreye  Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Yürütme Kurulu Üyeleri,13 İlçe Başkanları,  Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Çatak Belediye Başkanı Abdurahman  Şeylan, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalağan ve çok sayıda partililer katıldı.

Kongrede konuşan Kadın Kolları Başkanı Havva Duran’’ Bizlere hayatı bahşeden, rahmetin, merhametin ve şefkatin sahibi Allah’a hamd ederek sözlerime başlıyorum.

AK Partimizin fedakâr kadınları,  şehit anaları, şehit eşleri, salonumuza teşrif eden hanımefendiler ve beyefendiler, Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın muhterem eşleri başta olmak üzere, şehit annelerimize, Diyarbakır annelerimize, gönül coğrafyamızın kadınlarına, Somali’de, Sudan’da, Çad’da, Arakanda, Doğu Türkistan’da açlıkla mücadele eden, şefkat ve merhametiyle çocuklarını hayatta tutmaya çalışan çaresiz kadınlarımıza, Filistin’de, Suriye’de ve diğer mazlum ülkelerde bombalar altında çocuklarını koruyan, kollayan merhametin, şefkatin timsali bütün kadınlara Van’dan  selam olsun.

Her can aziz, her hayat mübarektir ve saygıya değerdir. Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Bizler bir medeniyetin ihyasına gönül vermiş AK Partili kadınlarız. 

Biz AK Kadınlar olarak , 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için ailenin kutsiyetini koruyarak, gelenek ve göreneklerimize bağlı, kendi medeniyetimizden ilham alan bir bakışla evlatlarımızın hukukun üstünlüğüne sahip bir devlette yaşaması için mücadele veriyoruz, evlatlarımızın isimlerinin Fatma, Ahmet, Mehmet olarak kalması için çabalıyoruz.
Bizler bu kutlu mücadeleyi sürdürürken, bazı kesimler ise tam tersi bir siyasetle tarihe, milli kültüre aykırı ideolojilerle evlatlarımızın geleceğini karartmak peşindeler. 
 
‘’YOLUMUZ UZUN YÜKÜMÜZ AĞIR’’

AK Partimiz, kurulduğu günden bugüne Ak kadınlarımızla güçlendi ve büyüdü. Bizleri yüreklendiren, yolumuzu açan, bizlerden yükselen seslere her daim kulak veren Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan her konuşmalarında kadın teşkilatlarına çok güvendiğini, bu kutlu davanın kadınların omuzlarında yükseldiğini vurgulamaktadırlar. 

Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı aslında Ak Kadınlarımızın öyküsüdür.
Hükümetimiz sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, tarımda ve bunun gibi birçok alanda devrim yapmış, yapmaya da devam etmektedir.

Hayat standardımızı yükselten; hastanelerin tek çatı altında toplanması, ilaçlara erişim kolaylığı, hekim sayılarının arttırılması, evde engelli ve yaşlı bakımı ile bunun gibi birçok hizmet yapıldı.

Daha dün denecek tarihte Başörtüsü nedeni ile kışla kapılarından içeriye alınmayan ve evlatlarının yemin törenlerine dahi katılamayan anneler, üniversite kapılarından geri çevrilen öğrenciler, iş yerlerinde mağdur olan kadınlar gördük. Fakat şu anda hükümetimiz sayesinde Elhamdülillah böyle bir problemimiz kalmadı.
15 Temmuz hain darbe gecesi tankların ve kendisine yöneltilmiş namluların önünde bir an bile tereddüt etmeyen kadınlarımız, Nene hatunların, Şerife bacıların torunları olduğunu tüm dünyaya göstermişlerdir. 

‘’ Bizler Nene Hatunlar Şerife Bacılarız’’   
 
Kurtuluş Savaşında bebeğinin battaniyesini cephane donmasın diye saran Nene Hatunlar, cephaneyi taşımak uğruna donarak hayatını kaybeden Şerife bacılarız.
AK Parti kadın kolları, 5 milyon kadın üyesi bulunan büyük bir ailedir.  Bu ailenin her bir ferdi “Baki kalan gök kubbede hoş bir sedadır” diyerek yıllarımızı makam ve mevki düşünmeden hizmete adamıştır.
 
Partimizin kuruluşundan bu güne emeği geçen ve alın teri döken herkese,  önceki Kadın Kolları İl Başkanlarıma, ilçe başkanlarıma, yönetimlerimizde görev almış kardeşlerimize, mahalle başkanlarımıza, sandık müşahitlerimize şükranlarımı sunarım ve ahirete irtihal etmiş dava arkadaşlarımı rahmetle anıyorum’’dedi.  
Kadın Kolları Kongresinde Konuşan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’’Ak Kadınlarımızın samimi mücadelesi takdire şayandır. Hanım kardeşlerimiz saha çalışmalarında bizim öncü kuvvetimizdir. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın da  ifade ettiği gibi kaleyi içten feth edecek gücümüz sizlersiniz. Bizler siyaset alanında AK Kadınlarımızın önünü açmak istiyoruz. Her zorlu şartlarda azim ve çalışmalarıyla başarılarımızda mimarları kadın kollarımızı tebrik ediyorum. 2023 hedeflerimiz, 2053 ve  2071 hayallerimiz var Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için AK Partiye  gönül sevdalısı kardeşlerimize ihtiyacımız vardır. Partimizin sosyal politikaları sayesinde en fazla destek hane halkları ve kadınlarımıza aktarıldı. Allah nasip ederse eğitim projelerimiz sayesinde tüketen değil, üreten kadınlar olacak. Çok meşakkatli bir görev üstlenmişiz. Yol haritamızı belirledikten sonra bu kutlu davada başarılarımızla kendimizi anlatacağız. İnşallah Ak Belediyeciliğin, Ak Kadınların, AK Gençliğin AK kadroların başarılarından daha çok bahsedeceğiz.  
Pandemi kuraları dahilinde temizlik maske mesafe kuralarına dikkat edilmesini söyleyen Türkmenoğlu’’ AK davamıza gönül vermiş, emek harcamış, başarılarımıza ortak olan tüm kardeşlerime sonsuz teşekkür eder, 6. Olağan Kadın Kolları kongremiz hayırlara vesile olsun dedi.  

Daha sonra Van’ın yiğit kadınları diyerek konuşmasını yapan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’’davamızın mimarları partimizin kongreleri bizim için bayramdır. Partimizin iktidarı döneminde AK Kadınlarla büyüdük. Liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda hep birlikte yürüyoruz. Bizler kadınlar her zaman davamız için elimizi her zaman taşın altına koyduk. Fetö ile mücadelede AK Parti en fazla kadınlardan destek gördü. İçerde ve dışarıda olağanüstü mücadeleler veriyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu günlere geldik. Tek amaçları Cumhurbaşkanımızın ülkemizin başından gitmesini isteyen muhalefet ve yavru muhalefetle baş etmeye çalışıyoruz. Bu kutlu mücadelemizi aziz milletimizden aldığımız güç ile sürdürmeye çalışıyoruz. Partimizin kurulduğu günden bu yana halka hizmet hakka hizmet düsturu ile hareket ettik. Başörtümüze dil uzatan muhalefet temsilcileri tarihin karanlık sayfalarında kendilerini bulacaklardır. Şebi Aruz törenlerinde Allah uludur nidalarını İstanbul’da canlandırmaya çalışan başkanları da gördük.Ayasofya’nın zincirlerini kırması tüm İslam alemini de karşılamak Cumhurbaşkanımızı Ayasofya’daki kıldığı Cuma namazını dahi hazmedemediler.Toplumu değerlerinde uzaklaştırmaya çalışan bir zihniyetle kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz. Kendilerine oy vermeyen öğretmene  dil uzatanlar yerli ve milli olan her şeye karşı çıkanları halkımız af etmeyecektir şeklinde konuştu.

VanGazetesi
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum