Van Valiliğinden gelen açıklamaya göre:"İç güvenlik operasyonları kapsamında; Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı koordinesinde, İl Jandarma Komutanlığınca J-SİHA destekli olarak icra edilen Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Süleyman BUDAK Operasyonunda, Çatak kırsalında BTÖ mensupları ile bugün çıkan silahlı çatışmada, 3 bölücü örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda 2 jandarma personelimiz yaralanmış olup tedavilerine devam edilmektedir. Bölgede operasyon sürmektedir."denildi.Bu ay gerçekleşen iç güvenlik/ eren operasyonlarında Şırnak’ta 2, Van’da 3 olmak üzere etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 5’e yükseldi. Van Haberleri ,
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)