Reklam
Reklam

VAN'DA 1 MİLTON 300 BİNLİK BİR TASARUF

Van'da 3 hurda kamyon onarımın ardından sulama arasözüne çevrildi. Yapılan bu işlem sayesinde 1 milyon 300 binlik bir tasarruf sağlandı.

VAN'DA 1 MİLTON 300 BİNLİK BİR TASARUF
09 Temmuz 2020 - 14:17
Reklam
Reklam

Yaptığı projelerle yediden yetmişe herkesin takdirini toplayan Van Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Her platformda daire başkanlıklarına öz kaynaklarının en iyi şekilde kullanılması talimatını veren Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in gayretleri ile birçok proje öz kaynaklar ile hayata geçirildi.

Bu kapsamda Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı yeşil alan sulamasında kullanılmak üzere arasöz talebinde bulundu. Yaklaşık 1 milyon 300 bin liralık bir maliyet ortaya çıkmasından dolayı alternatif bir yöntem arayan Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan ve atıl durumda bulunan 3 eski hurda kamyonu 92 bin liraya tamir ettirerek belediyeyi 1 milyon 300 bin TL ödemekten kurtardı. Daire başkanlığı tarafından onarılıp üzerine tanker takılarak sulama arasözüne çevrilen kamyonlar park bahçe, cadde ve refüjleri sulamaya başladı.

Ayrıca bir süre önce Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Van Büyükşehir Belediyesine 13 ton sutaşıma kapasiteli arasöz hibe verilirken, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bütçesi ile bu yıl 20 ton sutaşıma kapasiteli yeni bir arasöz daha alınacak. Resmi işlemleri tamamlanan araç en geç 15 gün içinde Büyükşehir Belediyesine teslim edilecek.
 
Van Gazetesi
 
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum