Reklam

Van'da 10 araç ve 30 personel ile temizlik seferberliği

Van'ın Tuşba bölgesinde 10 araç ve 30 personel ile bahar temizliği seferberliği başladı.

Editör: Van Haber
30 Mart 2021 - 10:18 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 10:22
VAN - Tuşba Belediyesi çalışanları tarafından başlayan Bahar Temizliği aralıksız devam ediyor... Tuşba belediyesi başkanı Salih Akman, "Tuşba İlçemiz genelinde bulvar, cadde, sokak ve kaldırımlarda süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışması yapıyor."dedi.

Van’da İlkbahar'ın gelmesiyle kar yağışı ve aşırı soğuklar, yerini güneşli havaya bırakırken, bunu fırsat bilen Tuşba Belediyesi de cadde ve sokaklarda bahar temizliği başlatmıştı.

Geçen hafta ilçe genelinde cadde ve sokakları tazyikli suyla yıkamaya başlayan belediye ekipleri, yol ve kaldırım kenarlarında kış aylarından kalan olumsuz görüntüleri ortadan kaldırmaya devam ediyor.


Merkez 10 mahallede 5 yıkama, 3 süpürme ve 2 çöp toplama olmak üzere 10 araç ve 30 personel ile bir haftadır yürütülen temizlik çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Necati Yertürk ve birim müdürleri ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Salih Akman, yürütülen yol süpürme ve yıkama çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Son günlerde hızla yayılan yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınına karşı ekiplerin, gece gündüz demeden temizlik çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Akman, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Halkımız huzur içinde işleri gidebilmeleri için bahar temizliğimizi gerçekleştirdik. Bu çalışmamız sürekli devam edecektir. Ekiplerimiz, Tuşba İlçemiz genelinde bulvar, cadde, sokak ve kaldırımlarda süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışması yapıyor. Tuşba Belediyesi olarak, ilçe genelinde başlattığımız temizlik ve dezenfekte çalışmalarımız aralıksız devam edecektir”dedi.

VAN GAZETESİ HABER AJANSI
 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum