Reklam
Reklam
Reklam

Van'da 10 yıldır kangren haline gelen imar sorunu çözülüyor

VAN GAZETESİ HABER - Van'da kangren haline gelen proje, bakanlık tarafından "Van Çevre Yolu ve Civarı Revizyon İmar Planının son etabı olan İpekyolu etabımıza ait imar uygulamaları (18. madde) Bakanlığımız tarafından gönderilmiş olup İl Müdürlüğümüzde askı süreci başlamıştır." denildi.

Van'da 10 yıldır kangren haline gelen imar sorunu çözülüyor
Editör: Van Haber
10 Mart 2021 - 09:04
VAN GAZETESİ HABER  - İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, "Çevre Yolu, Van'ımızın gelişmesi, trafiğin rahatlaması ve yeni yaşam alanlarının açılması açısından çok önemlidir.

Van Çevre Yolu ve Civarı Revizyon İmar Planı son etabı olan İpekyolu ilçemize ait imar uygulamaları itirazlarından sonraki son durumun askıya alınarak ilan sürecinin başlaması çok önemli bir gelişmedir.


Beklentimiz ve temennimiz o dur ki bu süreç çok hızlı ilerlesin. Vatandaşlarımız da bu yeni gelişmeyle umarım kentin yararına olacak, çok fazla itirazın olmadığı bir sürecin parçası olurlar." diye konuştu.

Van Çevre Yolu ile ilgili önemli gelişmeyi Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Kemal Atlı resmi twitter van haber hesabından duyurdu. İmar çalışmalarında son etabın askıya çıktığını ifade eden Atlı, "Van Çevre Yolu ve Civarı Revizyon İmar Planının son etabı olan İpekyolu etabımıza ait imar uygulamaları (18. madde) Bakanlığımız tarafından gönderilmiş olup İl Müdürlüğümüzde askı süreci başlamıştır." dedi.


Van ipekyolu ilçe sınırları içerisinde geçen çevre yolu güzergahının açılması için  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan Van Çevre Yolu ve Civarı Revizyon İmar Planı son etabı olan İpekyolu ilçe etabına ait imar uygulamaları (18. madde) itirazlardan sonraki  son durumu bakanlık tarafından gönderilerek Van Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce 09.03.2021 tarihi itibariyle askıya alınarak ilan süreci başladı. 

VAN GAZETESİ HABER - 0544 409 03 28

 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum