Reklam

Van'da 1000 adet gıda ve 1000 adet temizlik kolisi

Van’da Ramazan Ayında gönüllere dokunan belediyeler, 1000 adet gıda ve 1000 adet temizlik kolisini eksik etmedi.

Van'da 1000 adet gıda ve 1000 adet temizlik kolisi
Editör: Van Haber
22 Nisan 2021 - 00:00
Van’ın Gürpınar Belediyesi fiziki hizmetlerinin yanı sıra hayata geçirdiği sosyal projelerle de ihtiyaç sahibi ailelerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ruhunu Gürpınar’da hayata geçirdiklerini belirten Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bu ramazan ayında da yalnız bırakmadık. Bir yandan ekiplerimiz ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımı yaparken bir yandan da gıda ve temizlik kolilerimizi en uzak mahallemize ulaştırma gayretindeler. Devletimizin şefkat elini hissetmeleri bizlere mutluluk veriyor. Biz bunu lütuf olarak görmüyoruz, aziz milletimize karşı görev olarak kabul ediyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte bu görevimizi layıkıyla yürütmenin gayret ve çabası içerisindeyiz.”

Yürüttüğü çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerle sosyal belediyecilikte örnek model oluşturan Gürpınar Belediyesi, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara içerisinde gıda ve temizlik ürünlerinin bulunduğu 2 bin ramazan kolisini ulaştırıyor.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte daha önceden tespit edilen gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşların belediyeye başvurması beklenmeksizin büyük özveriyle hazırlanan 1000 adet gıda ve 1000 adet temizlik kolileri ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılıyor.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen dağıtımlarda ev ev, sokak sokak gezilerek yardımlar ihtiyaç sahiplerine veriliyor.
 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum