Van'da 130 bin TL çaldılar ama kısa sürede yakalandılar

Van'da Emniyet ekipleri 125 saatlik güvenlik kamera görüntüsü sonrasında 130.000 TL değerinde elektrik malzemesi, 2 adet matkap, 1 adet spiral makinesi, 60 metre uzunluğunda elektrik kablosu ve 5 metre uzunluğunda kaynak kablosu, 2 adet motosiklet ve muhtelif motosiklet malzemesi ele geçirilerek sahiplerine teslim edilmesi sonucu 6 kişi tutuklandı.

Editör: Van Haber
08 Mayıs 2021 - 11:20 - Güncelleme: 08 Mayıs 2021 - 11:38
Van ili İpekyolu ve Tuşba ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olayında; Van il emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından 125 saatlik kamera görüntüsü izleme ardından önce 3 kişi, sonra 2 kişi daha ve en sonunda bu suçlara bulaşan 6 kişi tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Van il Emniyet müdürlüğünden gelen açıklamaya göre; "25 Nisan – 5 Mayıs 2021 tarihleri arasında meydana gelen (5) farklı “Kurumdan ve İş yerinden Hırsızlık” olayıyla ilgili olarak Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde;

Güvenlik güçlerince daha önce yapılan çalışmalarda 130.000 TL değerinde elektrik malzemesi ile 5607 sayılı Kaçakçılık Kanunu kapsamında gümrükte yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılıklarınca el konulan gümrük kaçağı ilaçların yeddi emin olarak ve analiz edilmesi için teslim edilen İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilaçların saklandığı depoda meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili 125 saatlik güvenlik kamera görüntüsü izlenmiş, yapılan sokak çalışmaları neticesinde Hırsızlık olaylarının şüphelisi olduğu tespit edilen M.T., E.E., H.İ.S. isimli şahıslar yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmış, 02.05.2021 günü ilimiz İpekyolu ilçesinde meydana gelen İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık olayında çalınan 2 adet matkap, 1 adet spiral makinesi, 60 metre uzunluğunda elektrik kablosu ve 5 metre uzunluğunda kaynak kablosu bulunarak sahibine teslim edilmiş, Ö.S. ve H.A. isimli şüpheli şahıslar çaldıkları malzemeler ile yakalanmıştır.

04.05.2021 günü İlimiz Tuşba ilçesinde meydana gelen İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık olayıyla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde; çalıntı 2 adet motosiklet ve muhtelif motosiklet malzemesi ekiplerimizce bulunmuş ve müşteki şahsa teslim edilmiş, olayın şüphelisi Ö.O. isimli şahıs yakalanmıştır.

Hırsızlık olaylarında yakalanarak gözaltına alınan (6) şüpheli şahıs çıkarıldıkları adli makamlar Tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Van Emniyet Müdürlüğü olarak Halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü asayiş olayının önlenmesine yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir."denildi.
VAN GAZETESİ HABER
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum