Reklam

Van'da 2 belediye başkanına, vatandaşlar  övgüler yağdırdı

Van'ın sadece 2 ilçesinde bulunan halk ekmek projesi ilçe vatandaşlarını sevindirdi.

Van'da 2 belediye başkanına, vatandaşlar  övgüler yağdırdı
Editör: Van Haber
24 Kasım 2020 - 17:12

Van haber ve Van Gazetesi | Van'ın Edremit ilçesinde bulunan halk ekmek noktalarına giden ilçe vatandaşları, halk ekmeği için Van Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'a ve Tuşba Belediyesi ilçesinde yer alan halk ekmek noktaları için Tuşba Belediyesi Başkanı Salih Akman'a teşekkür etti. 

Van'ın Tuşba Belediyesi sınırlarında ilk olarak kurulan Van halk ekmeği, Van Edremit Belediyesi ilçesi başkanlığını yürüten İsmail Say, tarafından da uzun süre önce kuruldu.

Van'ın diğer bölgelerinden biri olan İpekyolu ilçesi başkan vekili ve İpekyolu Kaymakamı basın toplantısında,Van'ın İpekyolu ilçesi sınırlarında halk ekmeğinin olmayacağını ve kendisine kayıtlı 200 fırıncıdan fazla olduğunu belirtmişti. Bunun yanı sıra; diğer belediyeler, vatandaşların sorunlarını ve sıkıntılarını gidermek amacıyla, halk ekmek projesini gerçekleştirdi.

Van'ın Tuşba ilçesinden sonra, Edremit ilçesinde kurulan halk ekmek bölge vatandaşlarını mutlu etti.

Edremit TOKİ sakinlerinden biri olan Fatma Yerli, " Bizler, bu projeyi çok istemiştik. Bunu gerçekleştiren Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say'a ve ekibine çok teşekkür ederiz. Halk ekmek bizler için çok iyi olduğunu ve daha uygun olduğunu belirtmek istiyorum. Van'ın tüm bölgelerinde olması gerektiğini düşünüyorum. Fırıncılar birliği başkanı veya Fırıncılar dernek başkanlarıyla konuşularak, tüm bölgelere eşit bir şekilde halk ekmek sunulabilir. Günümüzde ekmek fiyatları çok yüksek. Özellikle doğuda olmamıza rağmen, pahalı ekmek tüketmemiz gözden kaçmamış değil. Van Edremit sakinlerinden biri olarak; destek ve emekleri geçen herkese buradan teşekkür ederim."dedi.

Van'ın Tuşba ilçesinde bulunan Altıntepe mahallesi sakinlerinden Hasan Oflas,"Tuşba belediyesinde Salih Akman başkan olduğundan beridir büyük çalışmalarına şahitlik ediyoruz. Van halkı olarak bu güzel çalışmları gerçekleştiren Tuşba Belediyesi Başkanı Sahi Akman'a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederiz. Memlekete hizmet eden bu denli başarılı başkanların olması bizleri ayrıca mutlu ediyor. Van'da güzel projelerin devamı için yoğun çabalarını eksik etmeyen belediye başkanlarına ve özellikle vatandaşın sorunlarını dinleyen herkese teşekkür ediyorum. Benim 7 çocuğum var ve bende o çocuklarıma her gün daha pahalı ekmek almak yerine daha uygun satılan halk ekmeği alıyorum. Bu nedenle emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum."dedi.

Van'da 2 başkana daha çok yorum ve teşekkürlerini ileten ilçe sakinleri, bu tarz projelerin Van için ayrı bir önem taşıdığını, Van'da sürekli emekle çabayla çalışan başkanlarında diğer belediyelere örnek oldukları konuşmalar yer aldı.

VAN GAZETESİ - ÖZEL HABER - HİKMETULLAH YETKİN - 0544 409 0328
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum