Reklam
Reklam
Reklam

Van'da 2020 biçerdöver biçim ücreti belli oldu

Van Haber - Tuşba Ziraat Odası Başkanı Hasan Özgökçe başkanlığında, bu kez çiftçilerle bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda 2020 biçerdöver biçim ücreti şöyle açıklandı: “Dekar başına samanlı biçim bedeli 29 TL, Dekar başına samansız biçim bedeli 17 TL”dedi.

Reklam
Van'da 2020 biçerdöver biçim ücreti belli oldu
08 Temmuz 2020 - 13:06 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 13:17
Reklam

Van Haber - İl Koordinasyon Kurulu daha önce ‘biçer-döver biçim ücretlerini belirlemek amacıyla Başkan Hasan Özgökçe başkanlığından Tuşba Ziraat Odasında bir toplantı gerçekleştirmişti.

Toplantıya Gürpınar, Çaldıran, Gevaş, Başkale, Erciş, Çatak, Muradiye, Özalp ve Saray ziraat odası başkanları katılmıştı. Bu toplantıda çiftçilere danışılarak biçim ücretinin belirlenmesi kararlaştırılmıştı. Bu karar kapsamında Tuşba Ziraat Odası Başkanı Hasan Özgökçe başkanlığında, bu kez çiftçilerle bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda 2020 biçerdöver biçim ücreti şöyle açıklandı: “Dekar başına samanlı biçim bedeli 29 TL, Dekar başına samansız biçim bedeli 17 TL”

Çiftçilerin virüs, sel, kuraklık gibi olumsuzluklardan dolayı zor zamanlardan geçtiğini belirten, Tuşba Ziraat Odası Başkanı Hasan Özgökçe,”En büyük şanssızlığımız, burada biçer-döver derneğinin olmamasıdır.

Diyarbakır'da bu var, ziraat odasıyla oturup anlaşıyorlar. Bizde de olmadığı için büyük çiftçilerle konuşuyoruz. Bu nedenle biz de ziraat odası olarak büyük çiftçilerimizle bir toplantı yaptık. Toplantıya yüzde 80 katılım oldu. Toplantıda dekar başına samanlı biçim bedelini 29 TL, dekar başına samansız biçim bedelini 17 TL olarak belirledik. Çiftçilerimizin bu ücretlerle biçim yapmalarını tavsiye ediyoruz.” Dedi.

Van Gazetesi 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum