VAN'DA 500 SPORCUYA GÖRÜNTÜLÜ ANTRENMAN

İpekyolu Belediyesi Covid-19 salgını nedeniyle evlerinde kalan yaklaşık 500 sporcuya uzaktan eğitim yoluyla, görüntülü olarak, haftalık antrenman programı gönderiyor.

VAN'DA 500 SPORCUYA GÖRÜNTÜLÜ ANTRENMAN
Editör: SEVDA YETKİN
25 Aralık 2020 - 15:56 - Güncelleme: 25 Aralık 2020 - 16:04
Reklam
Reklam
Belediyeye bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü kısa süre önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik spor akademisi açmıştı. Karşıyaka Mahallesi’nde açılan akademide profesyonel anlamda spor branşlarıyla ilgili kendi alanında yetkin eğitmenler tarafından 10 ila 14 yaş aralığındaki çocuklara basketbol ve futbol eğitimleri verilmeye başlanmıştı. 

 Dünya genelinde yeniden tırmanışa geçen koronavirüs salgınının ülkemizde de etkisini göstermesiyle 30 Kasım 2020 Pazartesi günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni tedbirler açıklanmıştı. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelgeyle, kapsamı belirlenen tedbirlerle, hafta içi her gün gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması yanı sıra sosyal hayat ile ilgili birçok yeni kısıtlama da ilan edilmişti. Kısıtlamalar nedeniyle spor akademisindeki faaliyetlere de ara verilmişti. 

İpekyolu Belediyesi de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle evlerinde kalan sporcuların performans kaybetmesini önlemeye yönelik birtakım programlar geliştirdi. Belediye bünyesindeki antrenörler, salgın nedeniyle evlerinden dışarıya çıkamayıp, hareketleri sınırlanan futbol, basketbol ve atletizm branşlarındaki yaklaşık 500 sporcuya uzaktan eğitim yoluyla, görüntülü olarak, haftalık antrenman programı gönderiyor. Akademi bünyesindeki sporcular da bu antrenman programını evlerinde uygulayıp, bu anları kayıt altına alıyor ve antrenörlere gönderiyor. İnteraktif bir şekilde gelişen bu süreçte sporcuların hem bedenen hem de ruhen zinde tutulması hedefleniyor.


VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum