VAN'DA ART ARDA YAPILANDIRMA

Van’ın Tuşba Belediyesi vergi cezaları, usulsüzlük cezaları, vergi faizi vb. tüm borçlara yapılandırma yapacak.

VAN'DA ART ARDA YAPILANDIRMA
Editör: SEVDA YETKİN
27 Kasım 2020 - 14:25 - Güncelleme: 27 Kasım 2020 - 14:52


 Tuşba Belediyesi yapılandırma kapsamında; vergi cezaları, usulsüzlük cezaları, vergi faizi vb. tüm borçları silerek anapara üzerinden 18 aya kadar taksit olanağı tanımaktadır.
 Tuşba Belediyesi sınırların içerisinde ikamet eden vatandaşların: "Hazine ve Maliye Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, il özel idarelerine, belediyelere ve YİKOB'lara bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ilk taksitini 31/01/2021 tarihine kadar (bu tarih dâhil), Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ise ilk taksitini 28/2/2021 tarihine kadar (bu tarih dâhil), diğer taksitlerini ise bu tarihleri takip eden ikişer aylık dönemler hâlinde azami on sekiz eşit taksitte ödemelerini yapabileceklerini bildirdi.
 7256 sayılı kanun kapsamında vatandaşlar, bu işlemler için internet vergi dairesini kullanabileceklerdir. Buraya giriş yapabilmek için üye olmaları ya da E-Devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. Vatandaşlar, karşılarına çıkacak olan ekrandan işlemlerini gerçekleştireceklerdir.


VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum