Reklam
Reklam

Van'da Aşı Olanlar 20 Bini Buldu

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, iftar sonrasında da korona virüse karşı aşılama işlemleri sürüyor.

Van'da Aşı Olanlar 20 Bini Buldu
Editör: SEVDA YETKİN
16 Nisan 2021 - 22:46 - Güncelleme: 16 Nisan 2021 - 22:54
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, "14 Ocak’tan itibaren 25 oda, 32 personel ve 3 doktorla aşı çalışmalarına başlandı. Çok modern ve geniş bir aşı alanımızla önce sağlık çalışanlarımızı şimdi ise adli ve güvenlik personelleri ile kronik hastalığı olan vatandaşları aşılamaya başladık. Aşı çalışmaları kapsamında 14 Ocak’tan 16 Nisan’a kadar 14 bin Sinovac aşısı yapıldı. 2 Nisan’dan 16 Nisan’a kadar da 5 bin 500 Biontech aşısı yapıldı.

Aşıları soğuk zincir kurallarına uyarak tüketmekteyiz. Aşılarımızda bir yan etki gözlemlemedik. Vatandaşlarımız aşının özellikle yan etkisinden korkuyor. 5 bin çalışan personelimizle şimdiye kadar 20 bin insanımıza aşı yapıldı. Sadece 3-4 çalışan arkadaşımızda hafif yan etkiler oldu. Ciddi bir yan etki şimdiye kadar gözlemlemedik. Bundan dolayı vatandaşlarımızın aşıdan çekinmemesi gerekiyor.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanemizde gece 24.00’e kadar, ilçe hastanelerimizde ise gece saat 22.00’a kadar aşı yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın yüzde 25’i randevu almasına rağmen aşı yapmaya gelmiyor. Bu üzücü bir oran. Günlük bin randevu açabiliyoruz. Bin vatandaşımızın gelmesi gerekirken ancak yüzde 75’i geliyor. Aşıya ilgi şuanda istediğimiz düzeyde değil. Vatandaşlarımızın randevu aldıktan sonra mutlaka aşıya gelmelerini istiyoruz” dedi.


VAN GAZETESİ
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum