Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Van ili genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerince 01.04.2024-14.04.2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; 6136 ve 5729 Sayılı Kanun’a Muhalefet olaylarında; 2 adet tabanca, 7 adet fişek, 1 bıçak ele geçirildi. Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen malzemeler; 9 adet demir korkuluk ele geçirildi.Bahse konu malzemeler sahibine teslim edildi. Diğer suçlardan ele geçen malzemeler; 460 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. 5326 Sayılı Kanununa Muhalefetten 31 şahsa 218.450 TL idari para cezası uygulandı.Aranan şahıslar; İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından toplam 78 şahıs yakalanmış, 20 şahıs adli makamlarca tutuklandı.Van - Van Haber - Van Gazetesi - vanhaber - para
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)