Van İl J.K.lığınca, PKK/KCK terör örgütü tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak/barınak ve malzeme depolarının tespit ve imhası amacıyla başlatılan kiran-Şehit j.asb.kd.Çvş. sinan babacan operasyonu kapsamında;Çatak ilçesi görentaş mahallesi Yapılı Mezrası kırsalında yapılan aramada;toprağa gömülü vaziyette (4) adet el bombası tespit edildi.Tespit edilen el bombaları C.Savcısının talimatı ile yerinde imha edildi.
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)