Reklam
Reklam

Van'da hafta sonu kısıtlamasında taşıma araçları çalışacak mı? Tüm detaylar Vanhaber'de

Van’da hafta sonu kısıtlamasında mor otobüsler ve toplu taşıma araçları çalışacak mı? Toplu taşıma araçları saat kaçta başlayacak ve kaçta bitecek? Tüm detaylar Van haber’de.

Van'da hafta sonu kısıtlamasında taşıma araçları çalışacak mı? Tüm detaylar Vanhaber'de
Editör: Van Haber
16 Nisan 2021 - 20:57
Van’da koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında sefer yapacak toplu taşıma araçları için Van Valisi ve Van Büyükşehir belediye başkan vekili Mehmet Emin Bilmez, onayı dahilinde saatler belirlendi.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından toplu ulaşım araçlarıyla ilgili yeniden planlama yapıldı.

Planlamayla birlikte 17.04.2021 Cumartesi ile 18.04.2021 Pazar  günleri uygulanacak sokağa çıkma yasağı sürecinde halen mevcut güzergâhlarında hizmet vermekte olan tüm toplu taşıma araçları, güzergâh kısıtlaması olmaksızın aşağıda belirtilen saatlerde, sadece; sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında bulunan ve İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar altına alınan vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere sefer yapacak olup; belirtilen saatler haricinde “Sokağa Çıkma Yasağı” sebebiyle sefer düzenlenmeyecektir.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı Öz-mal Araçları (Belediye Tipi Mor Otobüsler) ve Özel Toplu Taşıma Araçları (M, V, H plakalı Özel Toplu Taşıma Araçları) halen, mevcut güzergâhlarında hizmet vermekte olan tüm güzergâhlarda:

Sabah: 07:00 ila 09:00 saatleri arasında.

Akşam: 15:00 ila 19:00 saatleri arasında.

Sağlık Hizmetlerinin aksatılmadan yerine getirilebilmesi amacıyla; mevcut toplu taşıma hizmetlerine ilaveten, sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı Öz-mal Araçları (Belediye
Tipi Mor Otobüsler) tarafından; 

Halk Eğitim Durağı (Hz. Ömer Cami Karşısı-İskele Caddesi) ile Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Halk Eğitim Durağı (Hz. Ömer Cami Karşısı-İskele Caddesi) ile Y.Y Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi güzergâhlarında; saat başı sefer olmak üzere
,

Sabah:  06:30 ila 09:00 saatleri arasında.

Akşam: 15:00 ila 19:00 saatleri arasında,


Pandemi kısıtlamaları dahilinde saat 19.00’dan sonra görev değişimi yapmaları gereken tüm kurum ve kuruluşların personellerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için belirtilen seferlere ilave olarak Van Büyükşehir Belediyesine ait öz mal otobüsleri ile akşam 19.00-19.30 ve 20.00 saatlerinde karşılıklı olmak üzere Beşyol Halk Eğitim Merkezi önünde kampüs ve Edremit TOKİ hatlarında ek seferler düzenlenecektir. 

Ticari Taksiler (T plakalı araçlar) 

Halen, mevcut taksi duraklarında hizmet vermekte olan tüm ticari taksileri kapsayacak şekilde (Taksi duraklarında kayıtlı T plaka ticari araçlar, Cumartesi ve Pazar günlerine eşit oranda bölünmek şartıyla):

Sabah: 07:00 ila 09:00 saatleri arasında.

Akşam: 17:00 ila 20:00 saatleri arasında mevcut talepler dâhilinde hizmet verecektir.
T plaka Ticari Taksiler; Toplu Taşıma Araçlarının izinli olarak hizmet verecekleri saatler haricinde ise, ancak; sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında bulunan ve İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar altına alınan ve bu durumlarını belgeleyebilen vatandaşlarımıza hizmet vereceklerdir.

T plaka Ticari Taksiler; hizmet vermedikleri süreler dahilinde; mutlak surette, bağlı bulundukları taksi durağında sabit ve hareket halinde olmaksızın bekleme yapar halde bulunacaklardır.

Sokağa çıkma yasağı sürecinde; hizmet saatleri belirtilen süreler dâhilinde; Toplu Taşıma Araçlarında, sadece; sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında bulunan ve İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar altına alınan vatandaşlarımız hizmet alabileceklerdir. 
Sokağa çıkma yasağı sürecinde; hizmet saatleri belirtilen süreler haricinde, T plaka ticari taksiler haricinde; hiçbir toplu taşıma aracı hizmet vermeyecek ve karayolları üzerinde hareket halinde olmayacaktır.

VAN GAZETESİ
 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum