Van'da hava durumu oldukça soğudu - Peki neler  nasıl gün bizleri bekliyor...

Van'da havalar iyice soğudu ve bağışıklık sistemimiz olmdukça zayıfladı. Bu konuda oldukça C vitamini almayı unutmayalım. Şimdi sıra Van'ın ve çevre illerin hava durumunda...

Van'da hava durumu oldukça soğudu - Peki neler  nasıl gün bizleri bekliyor...
Editör: Van Haber
29 Aralık 2020 - 12:56
Reklam
Reklam
Hava durumuyla ilgili Meteoroloji'den son tahminler geldi. Bugün hava nasıl olacak? sorusuna yanıt arayan vatandaşlar Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sayfasına girdiklerine yağışlı hava uyarısıyla karşılaşıyor. Son dakika hava durumu raporuna göre İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Bolu, Antalya, Çanakkale, Balıkesir Muğla, İzmir, Van, Manisa ve Aydın çevrelerinde yağış bekleniyor. Ayrıca İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya için sarı uyarı yayınladı. İşte Meteoroloji'nin 28 Aralık hava durumu raporu...

Meteoroloji'nin 28 Aralık hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Güney Ege kıyıları ile Antalya ve Van  çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Çanakkale'nin güney, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla'nın kıyı kesimleri ile Antalya'nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum