Reklam

VAN'DA HDP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

Van'da HDP'li İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve eş Başkan Şehsade Kurt'a yönelik PKK/KCK Terör Örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma suçlamasıyla operasyon gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Adı geçen iki şahıs da yakalanarak gözaltına alınmıştır.

VAN'DA HDP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI
12 Kasım 2019 - 08:18 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 08:44
Reklam
Reklam

Emniyetten yapılan açıklamada, 8 Kasım'da "PKK/KCK terör örgütüne üye olma" ve "Terör örgütü propagandası yapma" suçlamasıyla gözaltında ki İpekyolu ilçesinin HDP'li Belediye Başkanı Yacan ve meclis üyesi Kurt'un emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildiği belirtildi.

Van'da HDP'li İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve eş Başkan Şehsade Kurt'a yönelik PKK/KCK Terör Örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma suçlamasıyla operasyon gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Adı geçen iki şahıs da yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon kapsamında, İpekyolu Belediye Başkanlığı ve makam araçlarında da arama yapılmış, suç unsuru olabilecek materyallere el konulmuştur. Her iki şüpheli bugün Van 1. Sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

VAN GAZETESİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum