Van'da iyileşen 8 kişi daha taburcu oldu

VAN - Başkale'de bulunan Başkale Devlet Hastanesinde Koronavirüs Covid- 19 nedeniyle 8 kişinin yatışı yapılmış hastasının tedavisi biterek taburcu oldu. Van Sağlık il müdürü bilgiler aktardı.

Van'da iyileşen 8 kişi daha taburcu oldu
Editör: Van Haber
30 Nisan 2020 - 13:46

VAN - Başkale'de bulunan Başkale Devlet Hastanesinde Koronavirüs Covid- 19 nedeniyle 8 kişinin yatışı yapılmış hastasının tedavisi biterek taburcu oldu. Van Sağlık il müdürü bilgiler aktardı.
 
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, "Başkale İlçe sağlık müdürlüğüne bağlı saha tarama ekiplerimiz tarafından Başkale Merkeze bağlı Örmetaş mahallesinde gerçekleştirilmiş oldukları Covid -19 tamamları büyük bir titizlikle yürütülmüştür.

Bu çalışmalar ekiplerimizce Sağlık Bakanlığımızca belirlenmiş olan Covid -19 rehberi doğrultusunda şüpheli olan bütün köy halkından numune alınmıştır.  Alınan numuneler sonucunda Covid 19 testleri pozitif çıkan ve yapılan muayenenler sonucunda hastanede izlenmesine karar verilen hastalarımızın bir kısmı il merkezdeki hastanelere sevk edilirken, diğer hastalarımız ise Başkale Devlet Hastanemizde yatışı yapılmış ve Covid- 19 tedavisine başlanmıştır." ifadesinde bulundu.

Doç.Dr. Sünnetçioğlu, "Tedavilerinin tamamlanmasından sonra klinik bulgularının ortadan kalkmış olması neticesinde ilgili hekimlerimizce yapılan muayene sonucunda iyeleşmiş olan hastalarımız taburcu edilmiştir. Bu hastalardan, Başkale devlet hastanemizde tedavileri devam eden son 8 hastamız 28.04.2020 tarihinde hastaneden şifa ile taburcu edilmiştir. Bu hastalarımızın ikamet ettikleri Örmetaş mahallesindeki saha çalışmaları ise halen devam etmektedir. Bu hastalarımızın tedavi süreçlerinde yoğun emek sarf eden sağlık ekiplerime teşekkür ediyorum" dedi.

Sünnetçioğlu, Örmetaş mahallemizde yapılan çalışmalarımızda görüldüğü gibi Van İl Sağlık Müdürlüğümüz Covid- 19 pandemi ile mücadele sürecinde; gerek koruyucu önlemlerinin uygulamasındaki saha çalışmaları, gerekse tedavi hizmetlerinin verildiği hastane hizmetlerinde Bakanlığımızın belirlemiş olduğu rehberler doğrultusunda örnek bir hizmet vermektedir açıklamasında bulunarak; Biz sizin için bu mücadelenin her aşamasında varız ve sahadayız, sizde bizim için #EVDE KALın"denildi.
 
VAN GAZETESİ - HABER HATTI - 0544 409 0328
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum