Reklam
Reklam

Van'da kısa film yarışmasının sonuçları açıklandı

Van’ın Paris’i olarak bilinen Edremit İlçesi belediye başkanı İsmail Say’ın talimatıyla ‘Evimde Hayat Var 1. Kısa Film Yarışması’ düzenleyen Edremit Belediyesi aynı zamanda kişisel gelişimi ve aile içi iletişimi güçlendirmenin yanı sıra psiko sosyal gelişimi desteklemeyi hedefledi. Yarışmada derece alanlar böyle sıralandı.

Van'da kısa film yarışmasının sonuçları açıklandı
10 Mayıs 2020 - 12:44 - Güncelleme: 10 Mayıs 2020 - 12:50
Reklam
Reklam

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatıyla ‘Evimde Hayat Var 1. Kısa Film Yarışması’ düzenleyen Edremit Belediyesi aynı zamanda kişisel gelişimi ve aile içi iletişimi güçlendirmenin yanı sıra psiko sosyal gelişimi desteklemeyi hedefledi.

Her yaşta vatandaşın katıldığı ev temalı kısa filme katılım Edremit Belediyesi’ne ait resmi sosyal medya hesaplarında yarışmanın twiti etiketlenerek paylaşımı sağlandı. Yaklaşık 24 filmin geldiği yarışmada vatandaşlar 30 Nisan 2020 tarihi ile sona eren yarışmanın sonuçlarını bekledi.
 
-Dereceye girenler belirlendi

       Yüzüncü Yıl Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Afif Ataman, İhlas Haber Ajansı Van Bölge Müdürü Şükrü Akyüz, video ve fotoğraf sanatçıları Ali İhsan Öztürk ile Özkan Bilgin’in oluşturduğu Jüri üyeliğinde 24 kısa film değerlendirmeye alındı. Tekrar tekrar izlenerek oylanan filmler sonucunda ilk üçte 1’nciliği Buğra Mert Alkayalar, 2’nciliği Emre Zengin ve 3’nclüğü ise Okan Erünsal aldı. Ödülün konulduğu yarışmada dereceye giren birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye ise çeyrek altın verileceği belirtilirken, katılım sağlayan tüm yarışmacılara ise çeşitli hediyelerin gönderileceği kaydedildi.
 
Van Gazetesi – 0544 409 0328
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum