Reklam

Van'da kolonyalar tavan yaptı - Amca bu durumu oldukça öfkeli anlattı - Vanhaber

Van haber ve Van Gazetesi araştırmalarına göre; kolonya fiyatları Van'da fırladı. Van'da 2 liraya satılan kolonyadan esnaflarda şikayetçi.

Van'da kolonyalar tavan yaptı - Amca bu durumu oldukça öfkeli anlattı - Vanhaber
25 Mart 2020 - 13:25 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 13:52
Reklam
Reklam

Öncesinden uygun pazara sunulan kolonya ve temizlik ürünleri şimdi ise 3 kat fazla fiyata esnafa gidiyor ve haliyle esnafta kar mirajini bırakarak halka sattığını ifade eden kozmetik yeri, " Bu işletmeye 7 ay önce aynı ürün gelmesine rağmen ve o zaman geliş fiyatı en uygun olan kolonya şimdi ise kat kat yüksek bizlere veriliyor. Bizlerde haliyle yüksek vermek zorundayız. 2 liraya aldığım kolonya şimdi ise 10 ile 13 liraya arası alarak 15 liraya satıyorum." dedi.
 
Vatandaş, 'Allah aşkına kim suçlu?'
 
Vatandaşlar ise;" Bu bir soygundur. Bir olay olduğunda neden bu kadar yüksek satıyorlar. Bu durum hiç etik değil. Metil alkolünüz mü pahalı? Suyunuz mu pahalı? Esansınız mı pahalı? Sizlere soruyorum. Esnaf kendisini haklı çıkartır. Üretici kendisini haklı çıkartır. Peki bizler ne yapalım. Bu sıkıntılı süreçte Van halkına bu yapılır mı? 3 liraya ve en iyisini 5 liraya aldığımı şu an 10 ile15 liraya arasında alıyorum. Yetkililerimiz bu konuda bizlere bilgi verirse mutlu oluruz." dedi.
 
 
Van Gazetesi
Hikmetullah Yetkin
05444090328
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum