Van'da oğlunun mutluluğu için hayatını tehlikeye attı

Van’ın sokaklarında müzik sesleri yankılanmaya başladı ama aralarında 55 yaşındaki yaşlı adamın hüznü konuşmalara böyle yansıdı.

Van'da oğlunun mutluluğu için hayatını tehlikeye attı
Editör: Van Haber
19 Temmuz 2020 - 14:40
Reklam
Koronavirüsün ekili olduğu memleketlerden biri olan Van’da düğünler mesafeli halaylarla devam etti. Van’ın bir mahallesinde oğlunun düğününü yapan 55 yaşındaki yaşlı adam, hayatını tehlikeye attı.

VAN GAZETESİ – ÖZEL HABER – LEYLA GÜZELYURT


Van’ın her mahallesinde önce şarkılar söylendi, sonra koronavirüse davetiye çıkarıldı.

Yaşlı adam, “ Van’da oldukça düğünler fazlalaştı. Yaz mevsiminin gelmesinin ardından ve koronavirüs normalleşme sürecinin başlaması sonucunda düğün yapacak olan gençlerde büyüklerini zorlayarak bu mevsimde düğün yapmaya başladı. Bilerde büyükler olarak, en yakınımızın düğünlerine gitmek zorunda kalıyoruz. Düğünlerin 4 saate indirmesi de kâfi etmediğini burada belirtmek istiyorum. Maske haricinde yakın temasları da oluştuğunu bir kez daha dile getirmek istedim. Vatandaşlarımızın çoğu tedbirsiz ve hava sıcaktır, virüs olmaz demeleri bizleri üzmekten başka bir şey yapmıyor...

Bazı düğünlere gitmek istememize rağmen küsmeleri de bizleri ayrıca üzüyor. Sosyal mesafeyi ne kadar korursam koruyayım, temas etmeden geçemiyorum. Nasıl mı? Çay geliyor, yemek geliyor, lavaboya gidiyorsun. En önemlisi de selam verdiğinde yayında oturuyorlar. Siz söyleyin! Bunları nasıl engelleye biliriz? Uzaktan sosyal mesafeye dikkat edin demek kolay, birde gelin buradaki vatandaşlara söyleyin.

Değerli kardeşim, ben yaşlıyım ve kronik hastayım. Evlenen benim oğlum. Her şeyi sosyal mesafe dahilinde yapmama rağmen, evin her yerinde dokunulan başka eller var. Virüs kapmam %98 değil mi? Düğün yapmacam söylediğinizde, önce oğlunuz ve sonra da kız tarafı karşı çıkıyor. Sizde oğlunuzun mutluluğu için sağlığınızdan vazgeçiyorsunuz. Van’da 4 saatte olsa bu düğünü sorunsuz bitirmek istiyorum. Vatandaşlarımızdan sadece kendilerine dikkat etmek istiyorum. Teşekkür ederim.”dedi.


 Van gazetesi – © 2020 – özel haber , Vangazetesi, vanhaber, Van haber, van düğünleri, van halayları, van’da düğün salonu, van düğün salonları, van koronavirüs, van halay, halay oyunları, doğu oyunları, yaşlı, Van’da yaşlı adam, Van’da güzel uygun düğün salonları, van’ın en iyi düğün salonu, van nişan evleri, van düğünleri,
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum