Van İl jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütü mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; ailesi ve kendisi ile ikna çalışmaları yürütülen 1 bölücü terör örgütü mensubunun, Van İli İpekyolu İlçesinde teslim olması sağlandı.
Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Başkale İlçesi yavrucak mahallesi kırsalında İcra edilen operasyon sonucunda; 2 adet el bombası, 2 adet eyp ile tuzaklanmış piknik tüpü, 16 adet ateşleme düzeneği haline getirilmiş pil bloğu ele geçirildi.
Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Başkale İlçesi yavrucak mahallesi kırsalında İcra edilen operasyon sonucunda; 2 adet el bombası, 2 adet eyp ile tuzaklanmış piknik tüpü, 16 adet ateşleme düzeneği haline getirilmiş pil bloğu ele geçirildi.
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)