Van İl jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak, barınak ve depoların tespit edilmesi maksadıyla operasyon yapıldı. Başkale İlçesi Yüksek ve Tahıl Mahalleleri kırsalında yapılan operasyon sonucunda; 1 adet AK-47 kalaşnikof P.Tf., 1 adet uzaktan kumandalı EYP, 2 adet el telsizi, 5 adet büyük tüp, 4 adet küçük tüp, 2 adet akü ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)