Reklam
Reklam
Reklam

Van'da Sanat ve Meslek Edindirme Kursları Açılıyor

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçe geneline hitap eden sanat ve mesleki eğitim kursları açıyor. İlçe Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak açılacak kurslardan 430 kişi faydalanacak.

Reklam
Van'da Sanat ve Meslek Edindirme Kursları Açılıyor
31 Aralık 2019 - 15:19
Reklam

Van Haber- İlkokul, ortaokul, lise ve yetişkinler için açılacak kurslarımız, Berivan Kültür ve Sanat Merkezi ile Erçek Yaşam Merkezlerinde verilecek. Vatandaşlarımızın boş zamanlarını değerlendirmesini, sosyalleşmelerini, günlük hayatta faydalanabilecekleri bilgi ve birikime sahip olmalarını, kültürel ve sosyal gelişime katkı sağlamalarını hedefleyen kurslarımız iki ayrı merkezden sürdürülecek.


130 kişinin hizmet alacağı Erçek Yaşam Merkezinde; el sanatları teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, resim, müzik( gitar, bağlama) ve bilgisayar kursları verilecek Berivan Kültür ve Sanat Merkezinde ise 300 kişiye; resim, müzik( gitar, bağlama, keman, piyano), bilgisayar(robotik kodlama), İngilizce, seramik, tiyatro, halk oyunları ve okuma yazma kursları verilecek.


Ayrıca kurslarımızdan faydalanmak isteyen hanımlar iş eğitimi alırken çocukları içinde oyun odaları mevcut olacak. Kurslarımızdan hizmet alan çocuklu kursiyerlerimizin çocukları emin ellerde eğitici faaliyetler alarak hem eğlenecek hem öğrenecek.

Ücretsiz olarak verilecek kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyenler, 2 Ocak 2020 tarih itibari ile Berivan Kültür ve Sanat Merkezi ile Erçek Yaşam Merkezlerinde şahsen başvuru yaparak yararlanabilecek.


İpekyolu Belediyesi, vatandaşlarımızın kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimini destekleyen kurslarla her kesime hitap eden sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam edecek.

Van Gazetesi


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum