Reklam

Van'da temizliğin bu kadarı - Halaylı temizlik

Van Haber , Van Gazetesi. | Van'ın İpekyolu ilçesinde bulunan temizlik personelleri koronavirüs tetbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağında şarkılı hataylı temizlik yaptılar...

Van'da temizliğin bu kadarı - Halaylı temizlik
Editör: Van Haber
23 Kasım 2020 - 21:18 - Güncelleme: 23 Kasım 2020 - 21:31
Reklam
Van Haber , Van Gazetesi |  Van'ın İpekyolu ilçesinde bulunan temizlik personelleri koronavirüs tetbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağında şarkılı hataylı temizlik yaptılar...
 
Van İpekyolu - Van Haber,  Yaklaşık 40 kişiden oluşan temizlik ekibi hem türkü söyledi hem de halay çekti. Eğlenceli görüntülerin ortaya çıktığı sokakta mahalle sakinleri de camlardan alkışlarla temizlik ekibine eşlik etti. Çalışma, gece geç saatlere kadar devam etti.
 
İçişleri Bakanlığının, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamındaki tedbirlerin 21 Kasım Cumartesi saat 20.00 itibarıyla uygulanmaya başlanmasıyla İpekyolu Belediyesi ekipleri, sessizliğe bürünen cadde ve sokaklarda temizlik çalışması yaptı.
 
Uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Van'da araç ve insan yoğunluğu en düşük seviyeye indi. Cadde ve sokakların boş olmasını fırsat bilen İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler de Halilağa Mahallesi Gölbaşı Caddesi’ni süpürerek temizledi.

Van Gazetesi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum