Van İl Jandarma Komutanlığı, trafik güvenliğini sağlamak, sürücüleri ve yayaları trafik kurallarına uymaya teşvik etmek amacıyla 30 Ekim - 05 Kasım 2023 tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenledi. Trafikte yaya önceliği farkındalığını artırmak ve yaya önceliği davranışını güçlendirmek amacıyla yapılan bu çalışmalarda dikkat çeken bazı başlıklar şunlar:Eğitim Faaliyetleri: Jandarma trafik timleri, 1.215 yol kullanıcısına trafik güvenliği eğitimi verdi. Ayrıca, 372 okul servis aracı şoförüne trafik güvenliği eğitimi verilerek okul servislerinin güvenliği artırıldı. 611 öğrenciye de trafik güvenliği eğitimi sunularak genç neslin trafik kurallarına uyum sağlaması hedeflendi.Trafik Denetimleri: 13.844 araç, trafik denetimleri kapsamında kontrol edildi. Bu denetimler sonucunda 292 sürücüye ve araca toplamda 437.366 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca, trafik kurallarına uymayan 82 araç trafikten men edildi.Van İl Jandarma Komutanlığı'nın bu çabalarıyla trafik güvenliği artırılmaya ve trafik kazalarının önlenmesine yönelik önemli bir adım atılmış oldu. Bu tür eğitimler ve denetimler, sürücülerin trafik kurallarına uyması ve trafikte daha güvenli bir çevre oluşturulması adına kritik bir rol oynuyor. Jandarmanın "Huzurunuz, Mutluluğumuzdur" ilkesi doğrultusunda bu tür çalışmaların devam edeceği belirtildi.
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)