Reklam

Van'daki Çiftçilerin Yüzü Gülecek

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ilçelerde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi yönünde projeler bir bir hayata geçiriliyor.

Reklam
Van'daki Çiftçilerin Yüzü Gülecek
22 Kasım 2019 - 11:32
Reklam
Reklam


Birçok mahalle arazisinde Hayvan İçme Suyu(HİS) sıvatları ile mahalleliye büyük kolaylıklar sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kullanıma elverişli olmayan sıvatlarda da iyileştirmeye gidiyor. Tuşba İlçesi sınırlarında bulunan Halkalı Mahallesinde de geçmiş yıllardan kalma ve batık durumda olan sıvatlar iyileştirilerek daha verimli kullanımı sağlanırken, su kaynağı ile sıvat arasına 400 metre uzunluğunda kangal boru döşenip su verilmesi sağlandı. 
Yıllardır arazi de hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamasında büyük sıkıntılar çektiklerini ifade eden Halkalı Mahalle Muhtarı Abdullah Sulu, mahalleliye hayvancılığı daha iyi şartlarda yürütmesi için yeni sıvatla büyük kolaylık sağlandığını belirtti.
Sulu, ''Kendi imkanlarımızla yaptığımız sıvatlar ihtiyacın ancak yüzde 25'ini karşılıyordu. Çok sıkıntı yaşıyorduk. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığına dilekçe ile başvuruda bulunarak durumumuzu bildirdik. Sağ olsun ekipler hemen harekete geçtiler. Çok güzel modern bir sıvat oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' dedi. 
Öte yandan yine Tuşba ilçesi Göllü mahallesinde de, Tarımsal Hizmetler Dairesi ve Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından çiftçilerin arazilere ulaşması için 3 km uzunluğunda arazi yolu da hizmete sunuldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum