Reklam

VAN'DAKİ SOKAKLAR, HEM DEZENFEKTE EDİLDİ HEM DE HALAY ÇEKİLDİ

VAN HABER - VAN GAZETESİ - Van’ın hemen hemen tüm sokakları korona virüs nedeniyle dezenfekte edildi. Sokakları dezenfekte eden belediye çalışanları , şarkılı türkülü ve halaylı çalışmalarını sürdürdü. Van’da İpekyolu belediyesinde neşe bitmiyor… 

VAN'DAKİ SOKAKLAR, HEM DEZENFEKTE EDİLDİ HEM DE HALAY ÇEKİLDİ
Editör: Van Haber
26 Mart 2020 - 22:17
Reklam
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan,“Ekiplerimiz ile beraber ilçemizin Cumhuriyet Caddesi'ndeyiz. Tüm dünyada etkili olan ve ülkemizde de etkisini devam ettiren Koronavirüs’e karşı tüm cadde ve sokaklarımızı dezenfekte ediyoruz. Bu bağlamda bu güne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Özellikle İpekyolu’ndaki hemşehrilerimden bir istirhamım var. Sağlık Bakanlığımızın, İl Sağlık Müdürlüğümüzün ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün aldığı kararlara mutlaka ama mutlaka uymalarını rica ediyorum. Ülkemizin, ilçemizin ve kendi sağlıkları açısından bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kararlara İpekyolu’ndaki hemşehrilerim yüzde 80 oranında uyduğunu müşahede etmiş bulunuyoruz. Ben de hemşehrilerime evde kal İpekyolu diyorum. Kritik olarak kabul edilen bu haftayı da evimizde geçirirsek, hem ülkemiz hem de ilçemiz kazanmış olacak...” ifadelerini kullandı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda harekete geçen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halkın yoğun olarak kullanıldığı Cumhuriyet ve Maraş Caddeleri'nde deterjanlı ve dezenfektanlı su ile yıkama faaliyetlerine başladı. Halaylı, şarkılı ve çalışmalı bu başarıyı Van Gazetesi olarak kutluyoruz.

Video yakında yeni haberde…

VAN GAZETESİ - ÖZEL
0544 409 0328


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum