Reklam
Reklam

Van Edremit'te sağlık ekipleri, Kalp sağlığı haftası yürüyüşü düzenledi

Van ilinde farkındalık ve bilinçlendirme amaçlı Edremit ilçesi sınırlarında Van İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından "Kalp Sağlığı Haftası Yürüyüşü" düzenlendi. 

Van Edremit'te sağlık ekipleri, Kalp sağlığı haftası yürüyüşü düzenledi
Editör: Van Haber
10 Nisan 2021 - 16:08

Ülkemizde ve Dünya genelinde artan kalp hastalıklarının temel sebeplerinden biri olan fiziksel aktivite yetersizliğinin üzerinde durulurken, bunun yanında sağlıksız beslenmenin ve alkol ve sigara gibi bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımının da bu hastalıkların oluşmasında etkili olduğu konusunda bilgiler verildi.

Edremit Belediyesi'nin  desteği ile "Kalp Sağlığı Haftası Yürüyüşünde" afişler  asıldı.  vatandaşlara  broşür  dağıtılarak bilinçlendirmek ve artan kalp ve damar hastalıklarına karşı toplumun dikkatini çekmek amaçlandı. 

Kalp sağlığını korumak fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak sağlıklı davranışlara ve sağlıklı yaşam tarzına teşvik etmek amacıyla Edremit sahil bandında düzenlendi.   "Kalp sağlığı haftası ve Dünya saglık için hareket et günü" kapsamında yürüyüş etkinliğine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan yardımcısı Büşra Tapan Soğanda, Edremit Belediye Kardiyoloji Uzmanları Derneği Van Temsilcisi Dr. Mustafa Tuncer, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekinci, İl Sağlık Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katılımda bulundu.

 
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum