VAN ESOB Başkanı Berge, 'Esnafımız Dikkatli Olmalıdır' - Detaylar Van Haber'de

Van Haber - VAN ESOB (Van Enaf ve Sanatkarlar Odası) Başkanı Berge,” Yapılandırma sonrası taksitlerin ödenmemesi durumunda ise kira affı ve erteleme durdurulmaması için, esnafımız dikkatli olmalıdır.”dedi.

VAN ESOB Başkanı Berge, 'Esnafımız Dikkatli Olmalıdır' - Detaylar Van Haber'de
Editör: Van Haber
17 Ocak 2021 - 12:57
Reklam
Reklam
VAN HABER - VAN ESOB (Van Enaf ve Sanatkarlar Odası) Başkanı İsa Berge, “Esnafımızın bu haklardan yararlanabilmesi için belediyeye kira borçlarının olmaması ya da 7256 sayılı yapılandırma kanunu çerçevesinde belediyeye olan borçlarını yapılandırmaları gerekiyor. Yapılandırma sonrası taksitlerin ödenmemesi durumunda ise kira affı ve erteleme durdurulmaması için, esnafımız dikkatli olmalıdır.

Resmi kurumların kiracısı olan esnafımızdan kira alınmaması talebimizi Sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez’e ileterek esnafımıza destek olmasını istedik. Bizleri dinleyen ve esnafımızın yanında olan Sayın valimiz başkanlığında toplanan Van Büyükşehir Belediyesi, kendi mülkiyetinde bulunan iş yerlerine kira kolaylığı sağlamıştır. Belediye Meclisin aldığı kararla iş yerleri kapanan kiracılarından 6 ay kira alınmaması, faaliyeti devam eden kiracılarına ise yüzde 50 indirim yapılması kararı alınmıştır.

Tüm çalışmalarımıza büyük bir destek veren Sayın valimiz ile birlikte esnaf ve sanatkarımızın sorunlarına çözüm arıyoruz.

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi ve Van’ı da etkisi altına alan virüs nedeniyle esnaf ve sanatkarımız zorlu günler yaşamaktadır. Bu süreçte Sayın valimiz bizlerle beraber hareket etmiş ve sorunları en aza indirmek adına esnaf ve sanatkarımıza sahip çıkmıştır.” dedi.

VAN GAZETESİ - 0544 409 0328
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum