Reklam
Reklam

Van haber - Van'da Sel Felaketi – Van Merkezde çoğu ev kullanılamaz hale geldi

Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi, Şafak Mahallesi ve Sıhke gölü üstünde bulunan küme evlerde yağmurun yağması sele döndü.

05 Temmuz 2020 - 15:30 - Güncelleme: 05 Temmuz 2020 - 15:47
Reklam
Reklam

Van haber ve Van Gazetesi ihbar hattından ulaşan vatandaşların mağduriyeti böyle yansıdı. Çoğu evlere su bastı ve bazı evler kullanılmaz halde olduğu belirtildi.

Yağan yağmur sele dönüştü ve Van’da çoğu ev kullanılamaz hale geldi

Van İpekyolu ilçesinde bulunan Sıhke gölü çevresinde yağan yağmurun etkisi sonucu sele döndü.
İpekyolu ilçesinde bulunan Bostaniçi Mahallesi, Şafak mahallesi ve Sıhke küme evlerinde evlerin çoğu kullanılamaz hale geldi.

Sel felaketinde evleri hasar gören; İsmail Yağız, Ramazan Çermik, Necmettin Erzengin, Savcı Ertopçu, Ozan Ağçakaya’nın ve birçok ailenin de evlerinin kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

Olay yerinde çoğu hayvan telef olurken, çoğu bahçelerde zarar gördü. Vatandaşlar, evlerinin zarar gördüğünü, hayvanların telef olduğunu ve bahçelerinin kullanılamaz halde olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra bir vatandaşın selden sonra fenalaştığı aktarıldı.

“Van Bostaniçi mahallesinde ikamet etmekteyim. Bugün yağan yağmurun etkisiyle evlerimizin çoğu kullanılamaz halde. Bunlardan biride benim evim. Birçok hayvanımız telef oldu. Bizler yetkililerden sadece hasar gören evlerimize bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Bu memlekette her yıl sel yaşanıyor. Bunun önüne geçebilmek için sıkı önlemlerin alınmasını istiyoruz. Size gönderdiğim video da evlerimize dolan suyu gösteriyor. Sizden tek ricam bu duruma yetkililerimiz destek versin. Mahallenin de çok uzun zamandan beri devam eden alt yapı sorunu olduğunu belirtmek isterim.”dedi.

DİĞER VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Van Gazetesi – Özel Haber – 0544 409 0328
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Menduh çikar
  1 ay önce
  Doğrudur 9 yıldır bu mahalledeyiz ne bir yol çalışması ne de bir kanalizasyon çalışmaları var ve muhtar bu mahallede olmadığı için ne eksiklerimizi gideriyor ne ihtiyaçlarımızı gideriyor ve bu duruma el atılması bekliyoruz inşallah kısa zamanda gerçekleştirizsiniz.mahallede inşallah bir muhtar olsun.
 • Abdulhekim Karabıyık
  1 ay önce
  İşte yıllardır yapılamayan çevre yolu ve 18. Maddeden kaynaklanan sorunların çözülmediği ve özellikle sel yatağındaki yerleşim yerlerinin olabilecek sel felaketine karşı gerek DSİ ve gerekse VAN Büyükşehir belediyesinin hiç bir tedbir almadan alt yapı çalışması yapmadığı İçin bugün bu vatandaşlarımızın hem oturdukları evleri hem de bağ bahçe ve ekili olan sebzeleri ayrıca vatandaşlarımızın geçim kaynakları olan çok sayıda küçük baş hayvanları telef olmuş,maalesef ki yöneticilerin ihmalleri sonucunda insanlarımız yine mağdur edilmiştir.rnTüm zararlarının acilen tesb*** edilmesi ve gerekli yardımların vatandaşlarımıza sağlanılması gerekmektedir.rnBu bağlamda bugün ki sel felaketinde zarar gören tüm vatandaşlarımız geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum..